Pożyczka na wymianę pieca

21.01.2022

W ostatnim czasie bardzo wiele mówi się na temat zanieczyszczeń powietrza, które są szkodliwe nie tylko dla środowiska naturalnego, ale również dla ludzi. Rządzący namawiają więc do wymiany tradycyjnych pieców na innego rodzaju systemy ogrzewania. Co więcej, dla wielu osób już niebawem wymiana pieca stanie się koniecznością, na mocy obowiązujących przepisów. Mogą one jednak liczyć na pożyczkę, która pomoże uporać się z kosztami wymiany systemu grzewczego.

Pożyczka na wymianę pieca – charakterystyka produktu

Pożyczka na wymianę pieca może być udzielona przez bank bądź przez wyspecjalizowaną firmę pożyczkową. Warto mieć na uwadze, że banki wymagają od swoich klientów przedstawienia pełnej dokumentacji finansowej, a także tej, która związana jest bezpośrednio z planowanym przedsięwzięciem. 

Tymczasem firmy pożyczkowe stosują mniej restrykcyjną politykę wobec swoich klientów. Mogą oni pozyskać finansowanie bez konieczności przedstawiania dodatkowych zaświadczeń. Co więcej, klient może ubiegać się o pożyczkę w kwocie, która jest mu potrzebna do przeprowadzenia prac modernizacyjnych. 

Pieniądze pozyskane w ten sposób można przeznaczyć na wymianę starego pieca, zastępując go urządzeniem nowej generacji. Niemniej jednak klient może również wydatkować środki na wymianę całego systemu grzewczego, przechodząc na przykład na ogrzewanie gazowe, co jest nie tylko ekologicznym, ale również o wiele wygodniejszym rozwiązaniem.

Procedura udzielania pożyczki na wymianę pieca

Pożyczkobiorca w pierwszej kolejności powinien oszacować, jaka kwota będzie mu potrzebna do przeprowadzenia niezbędnych prac. Warto wziąć pod uwagę koszty związane z zakupem materiałów czy robocizną. Następnie należy wybrać odpowiednią dla siebie ofertę, mając na względzie nie tylko kwotę pożyczki, ale też jej oprocentowanie. 

O dodatkowe finansowanie można ubiegać się przez internet, wypełniając wniosek dostępny na stronie wybranej firmy pożyczkowej. Samo wypełnienie wniosku nie zajmuje zbyt wiele czasu, bowiem podaje się w nim jedynie dane osobowe, dane z dowodu osobistego oraz określa się źródło dochodów. 

Następnie każdy klient przechodzi procedurę weryfikacyjną, która polega na zalogowaniu się do bankowości elektronicznej i wykonaniu przelewu na kwotę 1 zł lub 1 gr na rachunek firmy pożyczkowej. Pożyczkobiorca może otrzymać środki pieniężne już w kilka chwil od momentu złożenia wniosku, co jest niewątpliwym atutem zaciągania pożyczki w wyspecjalizowanej firmie pożyczkowej.

Share
Aplikuj już dziś!

Zaufało nam już ponad pół miliona Polaków. Teraz kolej na Ciebie!

Kto może wnioskować o pożyczkę na wymianę pieca?

Wniosek o pożyczkę na wymianę pieca może złożyć osoba pełnoletnia, która posiada pełną zdolność do czynności prawnych oraz obywatelstwo polskie. Dodatkowo klient musi legitymować się dowodem osobistym, a także posiadać konto w polskim banku. Nie trzeba jednak przedstawiać kosztorysów, planów modernizacyjnych czy innego rodzaju dokumentacji. Co ważne, klient nie musi również okazywać zaświadczenia o dochodach, co znacznie upraszcza procedurę wnioskowania o pożyczkę. 

Należy jednak mieć na względzie, że pożyczka może zostać udzielona jedynie osobom, które posiadają dobrą historię kredytową. Oznacza to, że w momencie składania wniosku nie mogą one figurować w bazach dłużników. Negatywne wpisy w BIK czy w innego rodzaju rejestrach przekreślają szansę na uzyskanie finansowania. 

Choć pożyczka nosi nazwę takiej, która ma pomóc pokryć koszty wymiany pieca, to w rzeczywistości mogą ubiegać się o nią także osoby, które chcą całkowicie zmodernizować system ogrzewania swojego domu. Warto pamiętać, że za jakiś czas wszyscy będą zobowiązani do wymiany starego pieca, zatem nie należy odkładać prac na ostatnią chwilę.

Pożyczka, a inne źródła finansowania

Wymiana starego pieca czy całkowita modernizacja ogrzewania domu stanowią ogromne przedsięwzięcie finansowe. Wiele gospodarstw domowych nie jest w stanie pokryć wszystkich wydatków we własnym zakresie, dlatego też sięgają one po dodatkowe źródła finansowania. 

Jednym z nich jest oczywiście pożyczka, lecz ma ona charakter zwrotny, tak samo jak i kredyt bankowy. Osoby prowadzące gospodarstwo domowe mogą ubiegać się również o różnego rodzaju dotacje, które zwykle wynoszą kilka tysięcy złotych.

Co istotne, pozyskanie dotacji w żadnym wypadku nie wyklucza zaciągnięcia pożyczki, tak więc źródła finansowania inwestycji można ze sobą łączyć. Kwoty, które klient pozyska od firmy pożyczkowej, często można odliczyć w rocznej deklaracji podatkowej, w ramach ulgi termomodernizacyjnej, jeśli posiada dokumenty potwierdzające poniesienie wydatku.

check-complete ic-delete ic-delete date ic-edit-48px ic-error ic-chevron-left-double ic-chevron-left moneza-logo-sme ic-chevron-right-double ic-chevron-right upload ic-visibility-48px ic-visibility-off-48px halvo menu toggler icon halvo cross icon