Pożyczka na umowę zlecenie - sprawdź warunki

09.12.2021

Umowa zlecenie jest jednym z rodzajów umowy cywilnoprawnej, które regulowana jest przez Kodeks Cywilny. Nie zapewnia ona tak skutecznej ochrony, jak umowa o pracę, na przykład w kontekście okresu wypowiedzenia. Osoby zatrudnione w ramach umowy zlecenie często zastanawiają się, czy ich kontrakt będzie wystarczającym zabezpieczeniem, aby móc otrzymać pożyczkę?

Pożyczka bankowa, a umowa zlecenie

Odpowiedź na pytanie, czy możliwa jest pożyczka na umowę zlecenie, nie jest jednoznaczna. Wszystko zależy bowiem od tego, czy klient chce ubiegać się o nią w banku, czy też zamierza zaciągnąć pożyczkę w instytucji pozabankowej. W obu przypadkach będzie on musiał udowodnić posiadanie zdolności kredytowej, jednak o wiele trudniej będzie mu otrzymać pożyczkę bankową.

Instytucje bankowe wymagają od swoich klientów posiadania stałego źródła dochodów – najlepiej umowy o pracę na czas nieokreślony. O przyznanie środków mogą jednak starać się osoby, które zatrudnione są w ramach umowy o pracę na czas określony. W przypadku umowy zlecenie banki niechętnie udzielają pożyczek, a jeśli już, to jedynie na niskie kwoty. Mogą one również wymagać dodatkowego zabezpieczenia pożyczki. Banki uważają bowiem, że umowa zlecenie nie jest sama w sobie odpowiednim zabezpieczeniem pożyczki, a więc nie daje pewności, że klient spłaci ją w terminie.

Pożyczka na umowę zlecenie – warunki

Pożyczka na umowę zlecenie bądź innego rodzaju umowę cywilnoprawną często oferowana jest przez firmy pożyczkowe. Co więcej, kwota, którą można otrzymać, jest znacznie wyższa od tej, którą proponują banki. Jakie są warunki pożyczki na umowę zlecenie? 

Co do zasady, wystarczy tylko wypełnić wniosek, który dostępny jest na stronie wybranej firmy pożyczkowej. We wniosku podać należy dane osobowe, a także oświadczyć o posiadaniu dochodów. Jeśli wniosek składany jest przez internet, to firmy pożyczkowe wymagają dodatkowo potwierdzenia tożsamości klienta. Polega ono na zalogowaniu się do swojej bankowości elektronicznej i wykonaniu przelewu na symboliczną kwotę 1 zł lub 1 gr na rachunek firmy pożyczkowej.

W przypadku pożyczek pozabankowych klient nie musi dostarczać dokumentów, takich jak zaświadczenie o zarobkach czy właśnie umowa, na podstawie której jest zatrudniony. Warunkiem udzielenia pożyczki jest posiadanie dobrej historii kredytowej, bowiem firmy pożyczkowe sprawdzają status swojego klienta w różnych bazach dłużników, na przykład w BIK czy KRD. O pożyczkę mogą starać się osoby pełnoletnie, które posiadają obywatelstwo polskie i pełną zdolność do czynności prawnych. Pożyczkę spłaca się w jednorazowo lub w ratach, przez ustalony z firmą okres kredytowania. W przypadku pożyczek na niewielkie kwoty zwykle wynosi on kilka miesięcy, zaś gdy mowa o pożyczkach na większe sumy, okres kredytowania może wynosić nawet kilka lat.

Sprawdź ofertę NetCredit, gdzie możesz uzyskać wygodną pożyczkę na karcie kredytowej. Dzięki temu rozwiązaniu, potrzebne pieniądze będziesz miał zawsze na wyciągnięcie swojego portfela.

Share
Aplikuj już dziś!

Zaufało nam już ponad pół miliona Polaków. Teraz kolej na Ciebie!

Pożyczka na umowę zlecenie, a koszty

Zaciągnięcie pożyczki w przypadku osób, które zatrudnione są w ramach umowy zlecenie, nie powinno wiązać się z żadnymi, dodatkowymi kosztami. Mowa oczywiście o pożyczkach pozabankowych, bowiem banki mogą dodatkowo wymagać od swoich klientów zabezpieczenia w postaci:

  • ubezpieczenia,
  • poręczenia,
  • zastawu.

Firmy pożyczkowe nie wymagają od swoich klientów żadnych zabezpieczeń. Należy jednak mieć świadomość, że pożyczka na umowę zlecenie, tak jak i każde inne zobowiązanie, wiąże się z koniecznością zapłaty odsetek oraz prowizji dla firmy pożyczkowej. Czynniki te wpływają na całkowity koszt pożyczki, a więc kształtują wysokość RRSO (rzeczywistej rocznej stopy oprocentowania).

Czy warto zaciągać pożyczkę na umowę zlecenie?

Firmy pożyczkowe przygotowały szeroką ofertę dla osób, które nie posiadają umowy o pracę, a zatrudnione są na podstawie umów cywilnoprawnych. Dostępna jest zarówno pożyczka gotówkowa na umowę zlecenie, jak i bezgotówkowa – wtedy środki przekazywane są bezpośrednio na rachunek bankowy klienta.

Swoistą nowością na rynku finansowym są pozabankowe pożyczki na karcie kredytowej, dzięki którym pieniądze zawsze są do dyspozycji klienta. Wygoda oraz elastyczne plany spłaty karty kredytowej to tylko kilka z zalet, które przyświecają tej ofercie.

Pieniądze pochodzące z pożyczki można przeznaczyć na dowolny cel. Osoby, które pilnie potrzebują pozyskać dodatkowe środki finansowe, powinny pomyśleć właśnie o pożyczce pozabankowej. Wnioskowanie o pożyczkę w banku, w przypadku zatrudnienia na umowę zlecenie, zwykle nie przynosi oczekiwanych rezultatów, bowiem klienci najczęściej spotykają się z odmową przyznania środków. Tymczasem pożyczka pozabankowa udzielana jest na jasnych zasadach, a co najważniejsze, pieniądze można otrzymać nawet w kilka chwil.

check-complete ic-delete ic-delete date ic-edit-48px ic-error ic-chevron-left-double ic-chevron-left moneza-logo-sme ic-chevron-right-double ic-chevron-right upload ic-visibility-48px ic-visibility-off-48px halvo menu toggler icon halvo cross icon