Pożyczka na samochód

07.09.2021

Posiadanie własnego samochodu to dla wielu z nas niemal synonim niezależności. Pozwala on na swobodne przemieszczanie się z miejsca na miejsce i bezproblemowe dojeżdżanie dla sklepu lub pracy. Niestety, zakup pojazdu na gotówkę często jest poza naszym zasięgiem. Wówczas warto sięgnąć po pożyczkę samochodową. 

Co to jest pożyczka na samochód?

Pożyczka na samochód to nic innego, jak tylko zobowiązanie finansowe, które zostaje zaciągnięty w celu zakupu auta. Tego typu rozwiązanie jest bardzo chętnie wybierane, ponieważ sprzedaż samochodów – zarówno nowych, jak i używanych – ma się na naszym rynku finansowym bardzo dobrze. 

Pożyczka samochodowa może mieć bardzo różne formy i być udzielona zarówno w banku jak i instytucji pozabankowej. Wszystkie jej warianty łączy jednak wspólny cel – zaciągnięcie zobowiązania finansowego w celu zakupu auta. 

Gdzie najlepiej wziąć pożyczkę samochodową?

Osoby, które planują zdobyć pieniądze na nowe auto, mogą skierować się do banku lub do firmy pożyczkowej. Obydwie drogi mają swoje plusy i minusy. W bankach koszta kredytu są zazwyczaj niższe, jednak trzeba przy tym wspomnieć, że jego uzyskanie wymaga spełnienia kilku bardzo istotnych kryteriów. 

Zaciągając kredyt bankowy, musimy zadeklarować, czy chcemy kupić auto nowe, czy używane. Warto jednak zaznaczyć, że ta ostatnia kategoria jest zazwyczaj spełniona tylko w momencie, gdy samochód znajduje się w konkretnym przedziale wiekowym. Banki oczywiście bardzo dokładnie sprawdzają naszą historię kredytową, a dodatkowo wymagają zgromadzenia niemałej ilości dokumentów. 

Alternatywą są pożyczki samochodowe w firmach pozabankowych. Ich największą zaletą są maksymalnie uproszczone formalności. Instytucje pożyczkowe również sprawdzają swoich klientów w biurach informacji gospodarczej, jednak zasady udzielania zobowiązań zazwyczaj są u nich nieco bardziej elastyczne. 

Niewątpliwą zaletą jest także to, że pieniądze otrzymane w firmie pozabankowej możemy de facto przeznaczyć na dowolny cel. Na samochód można przeznaczyć całość otrzymanej kwoty, lub wyłącznie jej część. Dla firm pożyczkowych zazwyczaj nie ma także znaczenia, czy nasz zakup będzie mieścił się w kategorii nowych, czy używanych aut oraz w jakim wieku będzie zakupiony samochód.

Share
Aplikuj już dziś!

Zaufało nam już ponad pół miliona Polaków. Teraz kolej na Ciebie!

Dla kogo skierowana jest pożyczka samochodowa?

Pożyczki samochodowe skierowane są do każdego, komu zależy na kupnie auta bez konieczności wykładania na stół gotówki. Warunkiem otrzymania pożyczki jest oczywiście stały dochód, który co miesiąc pojawia się na naszym koncie bankowym. W przeciwieństwie do większości banków firmy pożyczkowe akceptują różne formy dochodów, niekoniecznie te pochodzące ze stosunku pracy. Mogą to być także emerytury i renty, ale także – coraz częściej – regularne świadczenia socjalne. 

Aby otrzymać pożyczkę pozabankową, trzeba posiadać polskie obywatelstwo oraz pełną zdolność do wykonywania czynności prawnych. Konieczne jest także spełnianie kryteriów wiekowych określanych przez każdą firmę indywidualnie. Może być to osiemnasty lub częściej dwudziesty pierwszy rok życia. Czasami spotykamy się także z górną granicą wiekową, jednak nie jest to reguła. 

Jak wziąć pożyczkę samochodową?

Otrzymanie pozabankowej pożyczki samochodowej wymaga dostępu do internetu. To właśnie za pośrednictwem strony www zakładamy konto, wybieramy interesującą nas kwotę oraz na jej podstawie wypełniamy wniosek o pożyczkę. 

We wniosku konieczne jest wpisanie swoich danych osobowych. Z pewnością będzie to:

 • imiona i nazwisko
 • adres
 • numer konta bankowego
 • numer telefonu
 • wysokość dochodów
 • informacje o pracodawcy
 • stan cywilny

Niektóre firmy pozabankowe mogą wymagać od nas także dodatkowych informacji. Jakich?

 • Ilości osób, które zamieszkują z nami w gospodarstwie domowym
 • wysokości comiesięcznych opłat i rachunków
 • kwot, które wydajemy na swoje utrzymanie 
 • ilość nieletnich dzieci pozostających pod naszą prawną opieką

Najlepsza pożyczka na samochód

Wybór najlepszej pożyczki na samochód nie jest łatwy. Zanim zdecydujemy się na usługi konkretnej firmy, warto zastanowić się, jakie dokładnie są nasze potrzeby. Jaka kwota konieczna będzie do kupienia wymarzonego auta oraz przez ile miesięcy będzie w stanie spłacać raty. 

W internecie znajduje się wiele porównywarek pożyczek pozabankowych, dlatego warto skorzystać z takiego narzędzia przed wyborem ostatecznej firmy pożyczkowej. Zawsze decydujmy się na instytucje, które już od dawna funkcjonują na polskim rynku, są dobrze znane i cenione przez klientów. Net Credit działa na rynku finansowym ponad 10 lat. Należymy do Polskiego Związku Instytucji Pożyczkowych. Nasza firma zajmuje czołowe miejsca w rankingach firm pożyczkowych.

Pożyczka na samochód bez zaświadczeń

Kredyty bankowe na samochód zawsze wiążą się z koniecznością spełnienia szeregu formalności. Jedną z najbardziej podstawowych jest zaświadczenie o wysokości dochodów, które uzyskujemy od pracodawcy. Pożyczki pozabankowe pozwalają uniknąć takiego kłopotu. 

Pożyczka samochodowa zaciągana w firmie pozabankowej również wymaga podania wysokości swoich comiesięcznych dochodów. Warto jednak zaznaczyć, że zazwyczaj w takich przypadkach wystarczy oświadczenie tej wysokości naszym własnym wirtualnym podpisem. Jest to tak zwana pożyczka na oświadczenie, która pozwala uniknąć długotrwałego i często kłopotliwego gromadzenia dokumentów

Oczywiście oświadczenie zawsze musi zgodne ze stanem faktycznym. Podczas składania wniosku jesteśmy informowani o odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych oświadczeń. 

Pożyczka na samochód używany

Jedną z najważniejszych zalet pozabankowych pożyczek na samochód jest to, że we wniosku nie musimy deklarować tego, czy chcemy kupić auto nowe, czy używane. Banki mają często bardzo restrykcyjne przepisy dotyczące tego, na jakie auto udzielają kredytów. 

Pożyczkę na samochód w firmie pozabankowej najczęściej bierzemy natomiast w formie pożyczki gotówkowej, która może być zaciągnięta na całkowicie dowolny cel. To bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ czasami do końca nie możemy zdecydować się, jaki zakup będzie dla nas najbardziej odpowiedni i takie deklaracje nie są łatwe do założenia już na wstępie. 

Pożyczka samochodowa jest obecnie na wyciągnięcie ręki, dlatego każdy na pewno znajdzie ofertę idealnie dostosowaną do swoich własnych potrzeb. 

check-complete ic-delete ic-delete date ic-edit-48px ic-error ic-chevron-left-double ic-chevron-left moneza-logo-sme ic-chevron-right-double ic-chevron-right upload ic-visibility-48px ic-visibility-off-48px halvo menu toggler icon halvo cross icon