Pożyczka na remont mieszkania

21.01.2022

Zakup materiałów budowlanych, opłacenie wynagrodzenia fachowców czy też pokrycie kosztów wymiany instalacji – to tylko niektóre wydatki, z którymi należy liczyć się, planując remont. Wiele osób odkłada plany remontowe właśnie ze względu na wysokie koszty, które przyjdzie im ponieść. Tymczasem nie trzeba odkładać marzeń o pięknym, wyremontowanym mieszkaniu. Z pomocą przychodzi bowiem pożyczka na remont, dzięki której można pokryć zarówno te mniejsze, jak i nieco większe wydatki.

Czym jest pożyczka na remont?

Pożyczka remontowa, jak sama jej nazwa wskazuje, ma pomóc w pokryciu kosztów związanych z modernizacją mieszkania lub domu. Kwota pożyczki może wynieść nawet kilkadziesiąt tysięcy, w zależności od potrzeb klienta. Powszechnie wiadomo, że remont remontowi nierówny – inne wydatki będzie trzeba ponieść w przypadku remontu niewielkich rozmiarów łazienki, inne zaś w sytuacji, gdy wyremontowane ma zostać całe mieszkanie. 

Spłata pożyczki może odbywać się w formie jednorazowej, może odbywać się również w wygodnych, miesięcznych ratach. Okres kredytowania wynosi od kilku miesięcy do kilku lat, dzięki czemu można dostosować wysokość raty pożyczki do możliwości finansowych klienta. 

Jak uzyskać pożyczkę na remont?

Planowanie remontu to bardzo duże przedsięwzięcie, które zwykle pochłania większość czasu właścicielom mieszkania. Zdają sobie z tego sprawę firmy pożyczkowe, które oferują możliwość zaciągnięcia zobowiązania bez wychodzenia z domu, za pośrednictwem kanałów zdalnych. 

W pierwszej kolejności klient wypełnia wniosek, podając w nim swoje dane osobowe, wybrane dane z dowodu osobistego oraz kwotę pożyczki, jaką chciałby uzyskać. Następnie musi on przejść procedurę weryfikacyjną, która polega na zalogowaniu się do bankowości internetowej i wykonaniu przelewu na symboliczną kwotę 1 zł bądź 1 gr. Dzięki temu firma pożyczkowa ma pewność, że nie dochodzi do wyłudzenia środków finansowych na czyjeś dane osobowe. 

Po pozytywnej weryfikacji wniosku pieniądze mogą zostać przekazane na konto klienta nawet w kilka chwil. Wszystko zależy jednak od dnia, w którym klient składa wniosek, bowiem nieco dłużej na pieniądze trzeba poczekać w weekendy oraz dni wolne od pracy, co wynika ze specyfiki księgowania przelewów przez banki.

Share
Aplikuj już dziś!

Zaufało nam już ponad pół miliona Polaków. Teraz kolej na Ciebie!

Kto może starać się o pożyczkę na remont?

Pożyczka na remont domu charakteryzuje się wysokim stopniem przyznawania, jednak aby pozyskać środki, klient musi spełnić kilka warunków. Pierwszym z nich jest wiek – pożyczkobiorca musi być osobą pełnoletnią i posiadać pełną zdolność do czynności prawnych. 

Kolejnym warunkiem jest posiadanie konta w polskim banku – zostanie z niego wykonany przelew weryfikacyjny. Bardzo ważną kwestią jest posiadanie ważnego dowodu osobistego, bowiem bez tego dokumentu pożyczka nie może zostać udzielona. 

Pieniądze przyznawane są osobom, które mają dobrą historię kredytową, co oznacza, że nie posiadają przeterminowanych, niespłaconych zobowiązań. Firmy pożyczkowe sprawdzają historię swojego klienta – na pozyskanie finansowania mogą liczyć jedynie te osoby, które sumiennie spłacają swoje długi.

Pożyczka na remont dostosowana do potrzeb

Pożyczka na remont mieszkania pozwala pokryć wydatki związane z:

  • zakupem materiałów,
  • wynagrodzeniem pracowników firm remontowych,
  • wykończeniem wnętrz,
  • dostosowaniem mieszkania do potrzeb na przykład osoby niepełnosprawnej czy dziecka.

Co ważne, klient nie musi podawać, na co przeznaczy pieniądze pochodzące z pożyczki. Trudno bowiem przewidzieć, na co dokładnie będą potrzebne środki finansowe. Pożyczka remontowa jest doskonałym rozwiązaniem nie tylko dla osób planujących modernizację, ale również dla tych, którzy są już w trakcie wykonywania prac, a którym brakuje środków na ich dokończenie. 

Rzeczywiste koszty remontu zwykle odbiegają o około 10-20% od kosztów planowanych, dlatego w razie potrzeby warto sięgnąć po pożyczkę. Można ją uzyskać w kilka chwil, a tym samym pokryć niezbędne wydatki w krótkim czasie.

Pożyczka na remont, a może karta kredytowa?

W przypadku planowania dłuższego remontu bądź budowy domu, korzystnym rozwiązaniem może okazać się pozabankowa karta kredytowa. Dzięki niej można bowiem dokonywać płatności w ramach przyznanego limitu. Limit ten ma charakter odnawialny, zatem pozabankowa karta kredytowa sprawdza się w przypadku finansowania długoterminowego. 

Warto mieć na uwadze, że budowa domu czy kompleksowy jego remont często trwają co najmniej kilka miesięcy (a często nawet ponad rok), dlatego dobrze na ten czas zapewnić sobie stały dopływ gotówki, dzięki której możliwe jest pokrycie nieprzewidzianych wydatków.

check-complete ic-delete ic-delete date ic-edit-48px ic-error ic-chevron-left-double ic-chevron-left moneza-logo-sme ic-chevron-right-double ic-chevron-right upload ic-visibility-48px ic-visibility-off-48px halvo menu toggler icon halvo cross icon