Pożyczka na pół roku — jak ją otrzymać, jakie są warunki?

21.01.2022

Większość firm pożyczkowych oferuje swoim klientom pożyczki, które należy spłacić w stosunkowo krótkim czasie, na przykład w dwa miesiące. Tymczasem warto zwrócić uwagę na produkt finansowy, dzięki któremu można rozłożyć spłatę zobowiązania na nieco więcej rat. Jest nim pożyczka na 6 miesięcy. Jakie są warunki kredytowania i kto może ją otrzymać?

Czym jest pożyczka na 6 miesięcy?

Pożyczka na pół roku spłacana jest zwykle w sześciu wygodnych ratach. Klient może również ustalić inną częstotliwość uiszczania rat pożyczki, na przykład tygodniową. Najczęściej jednak pieniądze przekazywane są na konto firmy pożyczkowej raz w miesiącu. Poza kapitałem, który otrzymał pożyczkobiorca, musi on dodatkowo zapłacić odsetki, a także prowizję dla firmy pożyczkowej. Stanowią one część miesięcznej raty. 

Pożyczkę na 6 miesięcy można uzyskać poprzez kanały zdalne, składając wniosek online w wybranej firmie pożyczkowej. Dzięki niej pożyczkobiorca może pozyskać nawet do kilku tysięcy złotych na wydatki zarówno te nieprzewidziane, jak i o charakterze inwestycyjnym. Ze względu na dłuższy okres kredytowania, kwoty pożyczek są nieco wyższe, niż w przypadku tych, które należy spłacić w 2 miesiące. 

Rynek pożyczek pozabankowych jest bowiem niezwykle bogaty, dzięki czemu każdy jest w stanie znaleźć produkt dopasowany do swoich potrzeb. Nowością są pozabankowe karty kredytowe, które charakteryzuje odnawialny limit. Karta może stanowić alternatywę dla pożyczki w przypadku osób, które co jakiś czas potrzebują pozyskać dodatkowe środki pieniężne.

Warunki przyznawania pożyczki na pół roku

Chwilówka na pół roku może być przyznana osobie, która złoży odpowiedni wniosek. Jak zostało wspomniane powyżej, wniosek ten może zostać wypełniony przez internet, za pomocą kanałów zdalnych. W formularzu należy podać swoje dane osobowe, numer rachunku bankowego, numer telefonu. Trzeba  również oświadczyć o posiadaniu dochodów, za pomocą których będzie można spłacić pożyczkę. 

Firmy pożyczkowe nie wymagają jednak przedstawiania zaświadczeń, na przykład potwierdzających wpływy na konto. Dzięki temu cała procedura wnioskowania o pożyczkę została uproszczona do minimum, a więc i trwa znacznie krócej. Po wypełnieniu wniosku klient będzie musiał pomyślnie przejść procedurę weryfikacyjną. Ma ona na celu ustalenie, czy osoba wnioskująca rzeczywiście jest tym, za kogo się podaje. Klient zostanie więc poproszony o zalogowanie się do swojej bankowości internetowej, a następnie o wykonanie przelewu na symboliczną kwotę 1 zł lub 1 gr. 

Następnie firma pożyczkowa we własnym zakresie sprawdza zdolność kredytową potencjalnego pożyczkobiorcy. Oceniona zostaje przede wszystkim historia kredytowa. Na udzielenie pożyczki nie mogą liczyć osoby, które nie spłacają swoim zobowiązań w terminie bądź posiadają inne, niespłacone długi. 

Share
Aplikuj już dziś!

Zaufało nam już ponad pół miliona Polaków. Teraz kolej na Ciebie!

Kto może otrzymać pożyczkę na pół roku?

Oferta pożyczki online na pół roku skierowana jest przede wszystkim do osób, które chciałyby w krótkim czasie pozyskać środki pieniężne, na przykład w celu sfinansowania nieprzewidzianych wydatków. Niemniej jednak muszą one spełnić kilka warunków, aby móc otrzymać pożyczkę. Potencjalny pożyczkobiorca musi być osobą pełnoletnią, która posiada pełną zdolność do czynności prawnych oraz polskie obywatelstwo. Dodatkowo musi on posiadać ważny dokument tożsamości (dowód osobisty). 

W celu zaciągnięcia pożyczki online należy dodatkowo posiadać konto w polskim banku, a także numer telefonu, które zarejestrowany będzie u polskiego operatora. Pożyczkę na pół roku otrzymać mogą jedynie osoby, które posiadają czystą historię kredytową. W praktyce oznacza to, że nie figurują one w bazach dłużników. Nie ma natomiast znaczenia, na co dokładnie pożyczkobiorca chce przeznaczyć środki pieniężne oraz jakie źródło dochodów posiada. Ważne, aby był w stanie terminowo spłacić swoje zobowiązanie finansowe.

Bezpieczeństwo chwilówek na 6 miesięcy

Pożyczka na 6 miesięcy jest stosunkowo bezpiecznym produktem finansowym, bowiem daje sporo czasu na oddanie kapitału wraz z odsetkami. Dzięki temu można o wiele lepiej zarządzać budżetem domowym, a konieczność zapłaty raty nie uszczupli znacznie środków, które klient ma do dyspozycji co miesiąc. Pożyczkę na pół roku można również w bezpieczny sposób zaciągnąć przez internet. 

Firmy pożyczkowe dokładają wszelkich starań, aby nie doszło do wycieku danych osobowych. Weryfikują też, czy osoba składająca wniosek nie próbuje wyłudzić pieniędzy na czyjeś dane. Aby zwiększyć własne poczucie bezpieczeństwa, należy korzystać wyłącznie z ofert renomowanych firm pożyczkowych. 

check-complete ic-delete ic-delete date ic-edit-48px ic-error ic-chevron-left-double ic-chevron-left moneza-logo-sme ic-chevron-right-double ic-chevron-right upload ic-visibility-48px ic-visibility-off-48px halvo menu toggler icon halvo cross icon