Pożyczka na pesel

25.01.2024
Nowy Klient
Klient, który nigdy nie zawarł z Fincard Umowy o Wirtualną Kartę Kredytową
Klient Powracający
Klient, który zawarł już uprzednio z Fincard Umowę o Wirtualną Kartę Kredytową

Jaka kwota

1000
3000
Minimalna kwota do zapłaty
Stanowi 3% Limitu Kredytowego wykorzystanego na dzień poprzedzający wygenerowanie Zestawienia Operacji za pierwszy Okres rozliczeniowy obliczoną przy założeniu, że Klient wykorzysta w tym okresie cały udzielony Limit Kredytowy i nie dojdzie do przekroczenia Limitu Kredytowego.
Stanowi sumę 3% Limitu Kredytowego wykorzystanego na dzień poprzedzający wygenerowanie Zestawienia Operacji oraz Prowizji za pierwszy Okres rozliczeniowy obliczoną przy założeniu, że Klient wykorzysta w tym okresie cały udzielony Limit Kredytowy i nie dojdzie do przekroczenia Limitu Kredytowego.
Weź
Pierwszy okres rozliczeniowy do roku. Opcje spłaty: Spłata w całości -lub Minimalna Kwota do Zapłaty (tylko kapitał) - , Minimalna Kwota do zapłaty
RRSO:
%
Oznacza rzeczywistą roczną stopę oprocentowania obliczoną przy założeniu, iż Klient przez cały okres trwania umowy (360 dni) będzie korzystał z udostępnionego mu limitu kredytowego w całości.
Oznacza rzeczywistą roczną stopę oprocentowania obliczoną przy założeniu, iż Klient przez cały okres trwania umowy (360 dni) będzie korzystał z udostępnionego mu limitu kredytowego w całości.

Co to jest pożyczka na pesel?

PESEL, czyli Powszechny Elektroniczny System Ewidencji Ludności to indywidualny i niepowtarzalny numer, który pozwala na zidentyfikowanie konkretnej osoby. Ma on jedenaście cyfr i składają się na niego: data urodzenia, liczba porządkowa oraz oznaczenie płci. Wszystkie zobowiązania finansowe oraz większość spraw urzędowych wymaga od nas podawania tego numeru. 

Pożyczka na PESEL to nic innego jak produkt finansowy, który udzielany jest wyłącznie na podstawie tego numeru.

Czy można wziąć pożyczkę tylko na PESEL?

Wiemy już, czym jest pożyczka na PESEL. Wielu osobom trudno jednak wyobrazić sobie takie rozwiązanie, ze względu na podejrzanie niską ilość formalności. W bankach oraz firmach pozabankowych musimy przedstawić nasz numer PESEL. Nie jest on jednak jedyną formą weryfikacji. Chociaż firmy pożyczkowe słyną z uproszczonych formalności, zawsze wymagają również numeru dowodu osobistego. 

Można więc śmiało stwierdzić, że ani wiarygodne firmy pożyczkowe, ani tym bardziej banki nigdy nie udzielają zobowiązań finansowych wyłącznie na PESEL

Pożyczki na PESELl — wyłudzenia

W internecie często możemy natknąć się na reklamy pożyczek na PESEL. W większości są to po prostu chwytliwe hasła marketingowe, które nie niosą za sobą obietnicy wydawania pieniędzy wyłącznie na postawie podania numeru PESEL.

Nietrudno wyobrazić sobie, że pożyczki udzielane jedynie na podstawie naszego PESELu byłyby bardzo podatnym gruntem na wszelkie wyłudzenia. Dlaczego? Teoretycznie taki numer może podać każdy, niekoniecznie osoba, do której on należy. Właśnie dlatego wszystkie firmy pożyczkowe zabezpieczają się w taki sposób, że od swoich klientów wymagają także dodatkowych danych, takich jak numer dowodu osobistego czy numer konta bankowego, z którego wykonany zostanie przelew uwierzytelniający.

Czego musimy się spodziewać podczas wnioskowania o pożyczkę? Z pewnością konieczny będzie dowód osobisty, jednak nie jego skan, a jedynie numer. Dodatkowo swoją tożsamość potwierdzamy poprzez wykonanie prostego przelewu uwierzytelniającego z własnego konta bankowego. Jest to przelew na bardzo symboliczną kwotę, która i tak po kilku chwilach wraca na nasze konto.  

Chwilówka na PESEL — jak się zabezpieczyć?

Zabezpieczenie się przed wyłudzeniem jest jak najbardziej zalecane. Warto jednak zaznaczyć, że wyłudzenie pożyczki na numer PESEL jest obecnie praktycznie niemożliwe. Firmy pożyczkowe bardzo dokładnie zabezpieczają się przed wszelkimi oszustwami. Podczas składania wniosku o zobowiązanie pożyczkowe jesteśmy proszeni o wpisanie wszystkich swoich poufnych danych. Wykonanie przelewu uwierzytelniającego tylko pieczętuje cały szereg zabezpieczeń. 

Warto jednak zaznaczyć, że mamy możliwość formalnego zabezpieczenia się poprzez zamówienie usługi monitorowania naszej działalności w systemie BIK. Dzięki niej otrzymamy alert SMS za każdym razem, kiedy ktoś będzie próbował zaciągnąć jakiekolwiek zobowiązanie finansowe w naszym imieniu. Powiadomienie otrzymamy także w momencie, gdy jakaś firma będzie próbowała sprawdzić nasze dane w bazach dłużników. 

Pożyczka na PESEL — jak bezpiecznie wziąć?

Bezpieczne zaciąganie pożyczek zawsze powinno zaczynać się od dokładnego sprawdzania opinii o firmie, z które usług chcemy skorzystać. Zaleca się współpracę wyłącznie z tymi instytucjami, które już od lat funkcjonują na polskim rynku, są rozpoznawalne i cieszą się zaufaniem klientów. NetCredit funkcjonuje już na rynku finansowym od ponad 10 lat. Podczas tego czasu, zdobyliśmy zaufanie kilkuset tysięcy klientów.

Warto wyraźnie zaznaczyć, że w żadnej zaufanej instytucji nie otrzymamy pożyczki wyłącznie na podstawie numeru PESEL. Jest to niemożliwe ze względu na to, że takie zabezpieczenie jest po prostu niewystarczające. Jeżeli natkniemy się w internecie na propozycję pożyczki bez konieczności podawania numeru osobistego, lub niewymagającej przelewu uwierzytelniającego, możemy być niemal pewni, że jest to nieuczciwa praktyka, mogąca skończyć się utratą przez nas pieniędzy lub danych osobowych.

Firmy pożyczkowe oferują swoje usługi niemal w całości za pośrednictwem internetu. Formalności w tego typu instytucjach są maksymalnie zminimalizowane. Numer PESEL jest podstawowym, ale jednocześnie niejedynym zabezpieczeniem wymaganym podczas wnioskowania o pożyczkę

Share
Aplikuj już dziś!

Zaufało nam już ponad pół miliona Polaków. Teraz kolej na Ciebie!

Pożyczka na PESEL — podsumowanie

Czy istnieje bezpieczna pożyczka, którą można zaciągnąć wyłącznie na numer PESEL? Niestety, szanse na to są wyjątkowo małe, wręcz minimalne. Oczywiście PESEL zawsze będzie potrzebny przy ubieganiu się jakikolwiek produkt finansowy. Zdecydowanie jednak nie będzie jedyną wymaganą informację. 

Firmy pożyczkowe dbają o nasze bezpieczeństwo i dokładają wszelkich starań, aby zminimalizować wszelkie próby oszustw i wyłudzeń. W internecie znajdziemy mnóstwo forów i grup tematycznych, na których można zweryfikować informacje o pożyczkodawcy. 

Warto podejmować współpracę tylko z firmami pozabanowymi, które mają ugruntowaną pozycję na rynku finansowym. Net Credit wspiera finansowe polaków od ponad 10 lat. Posiadamy zniżki dla stałych klientów, a proces wnioskowania o pożyczkę jest uproszczony. Należymy do Polskiego Związku Instytucji Pożyczkowych i regularnie zajmujemy najwyższe miejsca w rankingach firm pożyczkowych. Wszystkie wnioski pożyczkowe rozpatrujemy od razu, 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu.

check-complete ic-delete ic-delete date ic-edit-48px ic-error ic-chevron-left-double ic-chevron-left moneza-logo-sme ic-chevron-right-double ic-chevron-right upload ic-visibility-48px ic-visibility-off-48px halvo menu toggler icon halvo cross icon