Pożyczka gotówkowa

25.01.2024
Nowy Klient
Klient, który nigdy nie zawarł z Fincard Umowy o Wirtualną Kartę Kredytową
Klient Powracający
Klient, który zawarł już uprzednio z Fincard Umowę o Wirtualną Kartę Kredytową

Jaka kwota

1000
3000
Minimalna kwota do zapłaty
Stanowi 3% Limitu Kredytowego wykorzystanego na dzień poprzedzający wygenerowanie Zestawienia Operacji za pierwszy Okres rozliczeniowy obliczoną przy założeniu, że Klient wykorzysta w tym okresie cały udzielony Limit Kredytowy i nie dojdzie do przekroczenia Limitu Kredytowego.
Stanowi sumę 3% Limitu Kredytowego wykorzystanego na dzień poprzedzający wygenerowanie Zestawienia Operacji oraz Prowizji za pierwszy Okres rozliczeniowy obliczoną przy założeniu, że Klient wykorzysta w tym okresie cały udzielony Limit Kredytowy i nie dojdzie do przekroczenia Limitu Kredytowego.
Weź
Pierwszy okres rozliczeniowy do roku. Opcje spłaty: Spłata w całości -lub Minimalna Kwota do Zapłaty (tylko kapitał) - , Minimalna Kwota do zapłaty
RRSO:
%
Oznacza rzeczywistą roczną stopę oprocentowania obliczoną przy założeniu, iż Klient przez cały okres trwania umowy (360 dni) będzie korzystał z udostępnionego mu limitu kredytowego w całości.
Oznacza rzeczywistą roczną stopę oprocentowania obliczoną przy założeniu, iż Klient przez cały okres trwania umowy (360 dni) będzie korzystał z udostępnionego mu limitu kredytowego w całości.

Co to jest pożyczka gotówkowa?

Pożyczka gotówkowa nie jest kredytem. W jej definicji znajdziemy informacje, że jest to umowa między pożyczkodawcą a pożyczkobiorcą, na podstawie której udostępnione zostają środki pieniężne wraz z dokładną informacją o wysokości wszystkich odsetek i pozostałych opłat. Konieczna jest także data, do której pieniądze należy oddać. 

Pożyczka gotówkowa udzielana jest przez firmy pozabankowe, które dysponują jedynie własnym kapitałem. W przeciwieństwie do banków nie mają one prawa do gromadzenia pieniędzy osób fizycznych. Między innymi z tego powodu koszta pożyczek gotówkowych są nieco wyższe niż kredytów bankowych. 

Pożyczka gotówkowa pozabankowa

Pożyczki gotówkowe to produkty finansowe udzielane przede wszystkim przez firmy pozabankowe, które w świetle prawa nie mają możliwości udzielania kredytów swoim klientom. Oferta takich pożyczek jest bardzo szeroka, dlatego z łatwością można wybrać taką najbardziej dostosowaną do naszych potrzeb. 

Największą zaletą pozabankowych pożyczek gotówkowych jest maksymalne uproszczenie formalności. To zdecydowany plus tego typu rozwiązania, przydatny szczególnie osobom, którym zależy na czasie. Pożyczkę zaciągamy w całości przez internet, a środki trafiają na nasze konto nawet po piętnastu minutach od pozytywnego rozpatrzenia wniosku. 

Pożyczka gotówkowa na dowód

Pożyczka gotówkowa przez internet to produkt finansowy popularny przede wszystkim ze względu na bardzo prosty i szybki proces wnioskowania. W przeciwieństwie do pożyczek bankowych w tym przypadku nie musimy przygotowywać praktycznie żadnej dokumentacji. Właśnie dlatego pożyczki gotówkowe online często nazywane są pożyczkami na dowód – jedynym dokumentem, jaki jest nam potrzebny w momencie wnioskowania, jest właśnie dowód osobisty, a ściślej jego numer. 

Oczywiście podczas wnioskowania o pożyczkę gotówkową nasze dane osobowe są potwierdzane za pomocą przelewu uwierzytelniającego, dlatego nie ma obaw, że w naszym imieniu o ten produkt finansowy wystąpi ktoś niepowołany. 

 

Kto może się ubiegać o pożyczkę gotówkową?

O pożyczkę gotówkową online może ubiegać się praktycznie każda osoba, która:

 • spełnia kryteria wiekowe danej firmy pożyczkowej
 • posiada polskie obywatelstwo
 • posiada pełną zdolność do czynności prawnych
 • ma otwarty własny rachunek bankowy
 • dysponuje telefonem komórkowym z polskim numerem
 • otrzymują stałe dochody

Oczywiście nie ma gwarancji, że nawet spełniając wszystkie te warunki, otrzymamy pieniądze, o które się ubiegamy. Firmy pożyczkowe obecnie dokładają wszelkich starań, aby dokładnie sprawdzać swoich klientów w bazach dłużników i Biurach Informacji Gospodarczej. Nieciekawe wpisy w BIK mogą niestety pokrzyżować nam plany, nawet przy relatywnie wysokich zarobkach. 

Warto także zaznaczyć, że otrzymywane dochody nie muszą koniecznie pochodzić z tytułu wynagrodzenia. O pożyczkę gotówkową przez internet mogą także starać się emeryci i renciści. Niektóre firmy pozabankowe oferują swoje usługi także osobom, których dużą część dochodu stanowią świadczenia socjalne, przede wszystkim 500+. W takich wypadkach ważna jest przede wszystkim stałość dochodu. Nie jest to jednak reguła i zawsze trzeba dokładnie zapoznać się z wewnętrzną polityką pożyczkodawcy. 

Jak wziąć pożyczkę gotówkową?

Aby otrzymać pożyczkę gotówkową, trzeba zalogować się na stronie internetowej firmy pożyczkowej. Tam za pomocą specjalnego suwaka wybieramy kwotę pożyczki, jaka nas interesuje i wypełniamy wniosek. 

Wniosek o pożyczkę gotówkową online jest bardzo intuicyjny i prosty do wypełnienia. Koniecznie trzeba wpisać tak informacje takie jak:

 • imię i nazwisko
 • adres
 • numer PESEL
 • numer dowodu osobistego
 • numer telefonu
 • numer konta
 • informacje o wysokości i źródle dochodów
 • dane pracodawcy

Niektóre firmy pożyczkowe będą potrzebowały także dodatkowych informacji, takich jak:

 • stan cywilny
 • liczba osób w gospodarstwie domowym
 • liczba osób na utrzymaniu
 • status miejsca zamieszkania (własne, wynajmowane)
 • posiadane ruchomości

Wszystkie te kwestie służą do lepszej możliwości oceny zdolności kredytowej klienta. 

Pożyczka gotówkowa online

Pożyczkę gotówkową w firmie pozabankowej można zaciągnąć w całości przez internet. To jedna z największych zalet takiego rozwiązania, którą docenią nie tylko introwertycy, ale także osoby, które po prostu nie mają czasu na wizyty w placówkach bankowych.

Całość procesu ubiegania się o pożyczkę pozabankową jest w pełni zautomatyzowana. Co to znaczy? W praktyce wszystko – od momentu zalogowania się aż po otrzymanie przelewu z pożyczoną kwotą – odbywa się wyłącznie za pośrednictwem sieci internetowej. Jedynie w sytuacji, kiedy ocena zdolności kredytowej klienta będzie trudniejsza lub jakieś kwestie trzeba będzie rozjaśnić, konieczna może okazać się rozmowa telefoniczna z konsultantem. 

Zazwyczaj jednak proces analizowania baz dłużników oraz BIK i BIG jest w pełni automatyczny i nie trwa dłużej niż kilka minut. O decyzji jesteśmy informowani SMSem, pojawia się ona także na naszym profilu stronie internetowej po zalogowaniu się oraz przychodzi na adres e-mail podany we wniosku pożyczkowym.

 

Kalkulator pożyczki gotówkowej

Często zależy nam na pożyczce, jednak nie jesteśmy w stanie do końca określić, jakich kwot możemy dokładnie się spodziewać, kiedy przyjdzie do spłaty. Wówczas na pomoc przychodzi kalkulator pożyczki gotówkowej. To bardzo proste i intuicyjne darmowe narzędzie, które pozwala na określenie wysokości rat oraz oprocentowania pożyczki gotówkowej. W ten sposób można łatwo wybrać idealną dla siebie ofertę. 

Pożyczki gotówkowe w firmach pozabankowych mają wiele zalet. Można wziąć je w całości przez internet bez wychodzenia z domu i gromadzenia dokumentów. Ważne jest jednak to, aby decyzja o skorzystaniu z nich była dobrze przemyślana. Szczególnie te w formie chwilówek mogą bowiem poważnie obciążyć miesięczny domowy budżet. 

Share
Aplikuj już dziś!

Zaufało nam już ponad pół miliona Polaków. Teraz kolej na Ciebie!

check-complete ic-delete ic-delete date ic-edit-48px ic-error ic-chevron-left-double ic-chevron-left moneza-logo-sme ic-chevron-right-double ic-chevron-right upload ic-visibility-48px ic-visibility-off-48px halvo menu toggler icon halvo cross icon