Pożyczka bez zdolności kredytowej - czy jest możliwa?

26.09.2022
Nowy Klient
Klient, który nigdy nie zawarł z Fincard Umowy o Wirtualną Kartę Kredytową
Klient Powracający
Klient, który zawarł już uprzednio z Fincard Umowę o Wirtualną Kartę Kredytową

Jaka kwota

1000
3000
Minimalna kwota do zapłaty
Stanowi 3% Limitu Kredytowego wykorzystanego na dzień poprzedzający wygenerowanie Zestawienia Operacji za pierwszy Okres rozliczeniowy obliczoną przy założeniu, że Klient wykorzysta w tym okresie cały udzielony Limit Kredytowy i nie dojdzie do przekroczenia Limitu Kredytowego.
Stanowi sumę 3% Limitu Kredytowego wykorzystanego na dzień poprzedzający wygenerowanie Zestawienia Operacji oraz Prowizji za pierwszy Okres rozliczeniowy obliczoną przy założeniu, że Klient wykorzysta w tym okresie cały udzielony Limit Kredytowy i nie dojdzie do przekroczenia Limitu Kredytowego.
Weź
Pierwszy okres rozliczeniowy do roku. Opcje spłaty: Spłata w całości -lub Minimalna Kwota do Zapłaty (tylko kapitał) - , Minimalna Kwota do zapłaty
RRSO:
%
Oznacza rzeczywistą roczną stopę oprocentowania obliczoną przy założeniu, iż Klient przez cały okres trwania umowy (360 dni) będzie korzystał z udostępnionego mu limitu kredytowego w całości.
Oznacza rzeczywistą roczną stopę oprocentowania obliczoną przy założeniu, iż Klient przez cały okres trwania umowy (360 dni) będzie korzystał z udostępnionego mu limitu kredytowego w całości.

Zdolność kredytowa zależy od wielu czynników, wśród których najważniejszym jest źródło dochodów oraz ich wysokość. Banki badają ją zawsze, zanim udzielą klientowi finansowania. Tymczasem w przypadku firm pożyczkowych jest zgoła inaczej, bowiem niektóre z nich oferują one pożyczki bez zdolności kredytowej. 

Czym jest zdolność kredytowa?

Na początek wyjaśnijmy, czym w ogóle jest zdolność kredytowa? Otóż najprościej rzecz ujmując, zdolność kredytowa określa, czy klient będzie w stanie spłacić swoje zobowiązanie finansowe w określonym umową terminie. Oblicza się ją, porównując dochody oraz średnie, miesięczne wydatki. Na ocenę zdolności kredytowej na wpływ przede wszystkim:

  • wysokość dochodów,
  • źródło dochodów,
  • ilość osób pozostających na utrzymaniu pożyczkobiorcy,
  • średnie koszty utrzymania w miejscu zamieszkania pożyczkobiorcy,
  • pozostałe zobowiązania finansowe, jakie klient posiada w momencie składania wniosku o pożyczkę.

Największą zdolność kredytową mają osoby, które zatrudnione są na podstawie umowy o pracę na czas nieokreślony, a ich dochody plasują się w okolicach średniej pensji krajowej. 

Zdolność kredytowa zawsze badana jest przez banki, niezależnie od tego, czy chcemy zaciągnąć kredyt, pożyczkę czy też zobowiązanie na karcie kredytowej. W przypadku negatywnej oceny, finansowanie nie jest udzielane. Inaczej jest w przypadku firm pożyczkowych, które posiadają w swojej ofercie szybką pożyczkę bez sprawdzania zdolności kredytowej.

Kto może uzyskać pożyczkę bez zdolności kredytowej?

Pożyczka bez zdolności kredytowej dostępna jest dla osób, którym bank odmówiłby finansowania. Chętnie sięgają po nią również klienci, którzy co prawda posiadają zdolność kredytową, jednak potrzebują pozyskać środki pieniężne w jak najkrótszym czasie. Klient firmy pożyczkowej powinien:

  • być osobą pełnoletnią,
  • posiadać pełną zdolność do czynności prawnych oraz obywatelstwo polskie,
  • założyć konto w polskim banku,
  • legitymować się ważnym dokumentem tożsamości.
Share
Aplikuj już dziś!

Zaufało nam już ponad pół miliona Polaków. Teraz kolej na Ciebie!

Jak pozyskać finansowanie bez oceny zdolności kredytowej?

Pożyczka bez zdolności kredytowej online charakteryzuje się przede wszystkim prostą konstrukcją, dzięki której jej pozyskanie jest niezwykle łatwe i szybkie. Klient musi jedynie złożyć wniosek, który znajdzie na stronie internetowej wybranej przez siebie firmy pożyczkowej. 

We wniosku umieszcza swoje dane osobowe oraz wymagane dane z dowodu osobistego. Nie ma natomiast wymogu przedstawiania zaświadczeń o zarobkach, potwierdzania dochodów czy ich źródeł. W zupełności wystarczy oświadczenie, że posiada się dochody, z których pomocą możliwa będzie spłata pożyczki w terminie. 

Wniosek można złożyć w dosłownie kilka minut, a od otrzymania finansowania dzieli nas jedynie procedura, na podstawie której weryfikuje się tożsamość klienta. Polega ona na zalogowaniu się do swojej bankowości internetowej i wykonaniu przelewu na symboliczną kwotę 1 zł na konto firmy pożyczkowej. 

Po przejściu weryfikacji, pieniądze przekazywane są na rachunek klienta. Dzięki temu możemy otrzymać szybką pożyczkę bez sprawdzania zdolności kredytowej czy składania dodatkowych oświadczeń. 

W taki sam sposób możemy uzyskać dostęp do pozabankowej karty kredytowej, która funkcjonuje podobnie jak bankowe karty. Dzięki niej posiadacz może dokonywać płatności za towary i usługi w ramach odnawialnego limitu.

Zdolność kredytowa, a historia kredytowa

Zdolność kredytowa bywa mylona z historią kredytową, tymczasem są to dwa różne pojęcia. Otóż historia kredytowa pokazuje, czy klient sumiennie spłacał swoje dotychczasowe zobowiązania oraz, czy nie posiada długów w momencie wnioskowania o pożyczkę.

Firmy pożyczkowe, choć nie oceniają samej zdolności kredytowej, to jednak biorą pod uwagę historię kredytową. Dlatego też finansowanie nie może zostać udzielone osobie, która posiada niespłacone zobowiązania. Szybka pożyczka bez oceny zdolności kredytowej jest więc dostępna dla osób, które co prawda nie posiadają stałej umowy czy wysokich dochodów, lecz regularnie spłacają zadłużenie. 

 

check-complete ic-delete ic-delete date ic-edit-48px ic-error ic-chevron-left-double ic-chevron-left moneza-logo-sme ic-chevron-right-double ic-chevron-right upload ic-visibility-48px ic-visibility-off-48px halvo menu toggler icon halvo cross icon