Pożyczka bez umowy o pracę

25.01.2024
Nowy Klient
Klient, który nigdy nie zawarł z Fincard Umowy o Wirtualną Kartę Kredytową
Klient Powracający
Klient, który zawarł już uprzednio z Fincard Umowę o Wirtualną Kartę Kredytową

Jaka kwota

1000
3000
Minimalna kwota do zapłaty
Stanowi 3% Limitu Kredytowego wykorzystanego na dzień poprzedzający wygenerowanie Zestawienia Operacji za pierwszy Okres rozliczeniowy obliczoną przy założeniu, że Klient wykorzysta w tym okresie cały udzielony Limit Kredytowy i nie dojdzie do przekroczenia Limitu Kredytowego.
Stanowi sumę 3% Limitu Kredytowego wykorzystanego na dzień poprzedzający wygenerowanie Zestawienia Operacji oraz Prowizji za pierwszy Okres rozliczeniowy obliczoną przy założeniu, że Klient wykorzysta w tym okresie cały udzielony Limit Kredytowy i nie dojdzie do przekroczenia Limitu Kredytowego.
Weź
Pierwszy okres rozliczeniowy do roku. Opcje spłaty: Spłata w całości -lub Minimalna Kwota do Zapłaty (tylko kapitał) - , Minimalna Kwota do zapłaty
RRSO:
%
Oznacza rzeczywistą roczną stopę oprocentowania obliczoną przy założeniu, iż Klient przez cały okres trwania umowy (360 dni) będzie korzystał z udostępnionego mu limitu kredytowego w całości.
Oznacza rzeczywistą roczną stopę oprocentowania obliczoną przy założeniu, iż Klient przez cały okres trwania umowy (360 dni) będzie korzystał z udostępnionego mu limitu kredytowego w całości.

Co to jest pożyczka bez umowy o pracę?

Pożyczka bez umowy o pracę to produkt finansowy, który udzielany jest przez firmę pozabankową. Obecnie pożyczkodawcy mają pełną świadomość tego, że rynek pracy jest bardzo elastyczny i wiele osób otrzymuje świetne zarobki z tytułu umów cywilnoprawnych. Instytucje finansowe są świadome tego, że ten ogromny segment potencjalnych klientów nie może być wykluczony z możliwości ubiegania się o pożyczkę. Właśnie dlatego obecnie niemal wszystkie pożyczki gotówkowe są dostępne także dla osób, które nie posiadają umowy o pracę

Pożyczka bez umowy o pracę — jak działa?

Pożyczka gotówkowa bez umowy o pracę działa dokładnie w taki sam sposób jak każda inna. We wniosku o pożyczkę możemy wybrać rodzaj umowy, w oparciu, o którą pracujemy. Oprócz umowy o pracę dostępna jest także opcja umowy zlecenie oraz umowy o dzieło. 

Kto udzieli pożyczki bez umowy o pracę?

Jeszcze do niedawna kredyt bez umowy o pracę był praktycznie niemożliwy do otrzymania. Banki bardzo pilnowały tego, aby ich klienci byli zatrudnieni na stabilnych umowach, najlepiej bezterminowych. Obecnie system bankowy jest już nieco bardziej elastyczny, dlatego otrzymanie kredytu bez umowy o pracę jest teoretycznie możliwe. W praktyce jednak historia kredytowa takich osób jest sprawdzana niezwykle wnikliwie a szansa na otrzymanie kwoty, o którą wnioskujemy, staje się nieco niższa. 

Zupełnie inaczej jest w firmach pożyczkowych, gdzie już od dawna w pełni akceptowane są wszystkie formy stałych dochodów. W przypadku firm pozabankowych liczy się regularność i wysokość dochodu, niż forma umowy, na podstawie której jesteśmy zatrudnieni.

Kto może starać się o pożyczkę bez umowy o pracę?

O pożyczkę bez umowy o pracę może starać się praktycznie każda osoba, która otrzymuje  stałe dochody, ale nie jest zatrudniona na umowie bezterminowej. Trzeba jednak pamiętać, że stały dochód to nie wszystko. Konieczne jest spełnienie także kilku bardzo ważnych kryteriów, spośród których wymienić można między innymi:

  • posiadanie polskiego obywatelstwa
  • pełnoletność
  • posiadanie pełnej zdolności do czynności prawnych
  • posiadanie własnego polskiego numeru telefonu komórkowego
  • posiadanie własnego numeru konta

Jakie warunki trzeba spełnić, aby otrzymać pożyczkę?

Firmy pozabankowe nie wymagają już od swoich klientów posiadania umowy o pracę na czas nieokreślony. Równie dobrze możemy otrzymywać wynagrodzenie z tytułu umowy o dzieło, czy umowy zlecenie

To, jaka musi być wysokość zarobków, jest uzależnione w dużej mierze od tego, o jaką kwotę pożyczki się staramy. Im większa kwota, o którą wnioskujemy, tym bardziej zaawansowane muszą być nasze zarobki. Warto jednak zdawać sobie sprawę z tego, że najważniejsze jest to, czy otrzymywane dochody są regularne. Nawet mniejsza kwota, która co miesiąc wpływa na konto, z perspektywy profilowania klienta widziana jest lepiej niż bardzo duża, która pojawia się tam raz na dwa – trzy miesiące. 

Co ciekawe, dochody z tytułu wynagrodzenia nie są obecnie jedynymi, które mogą być brane pod uwagę podczas procesu kredytowania. Coraz więcej firm pozabankowych chętnie udziela pożyczek klientom, którzy nie pracują, a regularnie otrzymują emerytury lub renty. Dla wielu bardzo istotne jest to, że w poczet dochodów obecnie można już często włączyć świadczenia socjalne. Szczególnie 500+ uznawane jest za bardzo wiarygodny i stały dochód. 

Ważnym warunkiem jest także dobra historia kredytowa, czyli to jak regularnie spłacaliśmy swoje poprzednie zobowiązania. Problemy z ich terminowym zamykaniem oraz (przede wszystkim) obecność w bazach dłużników mogą znacznie utrudnić szansę na uzyskanie pożyczki. 

Pożyczka na dowód bez umowy o pracę

Pożyczka bez umowy o pracę w instytucji pozabankowej jest popularna przede wszystkim ze względu na maksymalne uproszczenie formalności. Często jest ona nazywana pożyczką na dowód, ponieważ to właśnie nasz dowód tożsamości jest jedynym dokumentem potrzebnym do złożenia wniosku. 

A co z zaświadczeniami o zarobkach od pracodawcy? Wcale nie musimy dołączać ich do wniosku. Wpisując deklarowaną wysokość swoich zarobków i podpisując umowę, składamy oświadczenie, które zazwyczaj w zupełności wystarczy do zakończenia procesu kredytowania. 

Czy numer dowodu osobistego faktycznie jest jedyną potrzebną informacją? Oczywiście nie. Ponadto we wniosku trzeba umieścić także swój numer PESEL. Swoje dane potwierdzamy zaś za pomocą szybkiego przelewu uwierzytelniającego. Optuje on na bardzo symboliczną kwotę (najczęściej jeden grosz lub złotówka), która już po paru chwilach do nas wraca. W ten sposób niwelowane jest zagrożenie wyłudzenia kredytu na czyjeś dane. 

Share
Aplikuj już dziś!

Zaufało nam już ponad pół miliona Polaków. Teraz kolej na Ciebie!

Pożyczka bez umowy o pracę — podsumowanie

Umowa o pracę na czas nieokreślony nie jest już warunkiem koniecznym do otrzymania pożyczki. Obecnie zarówno banki, jak i firmy pozabankowe dopuszczają dochody z tytułu umów cywilnoprawnych, emerytur lub rent. Szybkie pożyczki na dowód można zaciągać także będąc emerytem, lub rencistą. 

Takie elastyczne podejście otwiera drzwi do atrakcyjnych produktów finansowych bardzo wielu osobom, które z wyboru lub konieczności muszą zadowolić się formą zatrudnienia inną niż umowa o pracę.

check-complete ic-delete ic-delete date ic-edit-48px ic-error ic-chevron-left-double ic-chevron-left moneza-logo-sme ic-chevron-right-double ic-chevron-right upload ic-visibility-48px ic-visibility-off-48px halvo menu toggler icon halvo cross icon