Ile kosztuje srebro 2024?

22.03.2023
Nowy Klient
Klient, który nigdy nie zawarł z Fincard Umowy o Wirtualną Kartę Kredytową
Klient Powracający
Klient, który zawarł już uprzednio z Fincard Umowę o Wirtualną Kartę Kredytową

Jaka kwota

1000
3000
Minimalna kwota do zapłaty
Stanowi 3% Limitu Kredytowego wykorzystanego na dzień poprzedzający wygenerowanie Zestawienia Operacji za pierwszy Okres rozliczeniowy obliczoną przy założeniu, że Klient wykorzysta w tym okresie cały udzielony Limit Kredytowy i nie dojdzie do przekroczenia Limitu Kredytowego.
Stanowi sumę 3% Limitu Kredytowego wykorzystanego na dzień poprzedzający wygenerowanie Zestawienia Operacji oraz Prowizji za pierwszy Okres rozliczeniowy obliczoną przy założeniu, że Klient wykorzysta w tym okresie cały udzielony Limit Kredytowy i nie dojdzie do przekroczenia Limitu Kredytowego.
Weź
Pierwszy okres rozliczeniowy do roku. Opcje spłaty: Spłata w całości -lub Minimalna Kwota do Zapłaty (tylko kapitał) - , Minimalna Kwota do zapłaty
RRSO:
%
Oznacza rzeczywistą roczną stopę oprocentowania obliczoną przy założeniu, iż Klient przez cały okres trwania umowy (360 dni) będzie korzystał z udostępnionego mu limitu kredytowego w całości.
Oznacza rzeczywistą roczną stopę oprocentowania obliczoną przy założeniu, iż Klient przez cały okres trwania umowy (360 dni) będzie korzystał z udostępnionego mu limitu kredytowego w całości.

Srebro od wieków uchodzi za jedno z najważniejszych i najcenniejszych surowców na świecie. Nie tylko służy ono do produkcji biżuterii i ozdób, ale również ma szerokie zastosowanie w przemyśle elektronicznym, fotowoltaicznym oraz medycznym. Cena srebra jest zmienna i uzależniona od wielu czynników, takich jak globalne trendy ekonomiczne, popyt i podaż oraz kursy walut. W niniejszym artykule przyjrzymy się prognozowanej cenie srebra na rok 2024 oraz analizie czynników wpływających na tę cenę.

Jak podaje się cenę srebra na świecie?

Ceny srebra na świecie podaje się za pomocą różnych wskaźników i narzędzi, takich jak notowania giełdowe, indeksy towarowe oraz raporty branżowe. Najczęściej używanym wskaźnikiem cen srebra jest tzw. cena spot, czyli cena natychmiastowa, po której można kupić lub sprzedać srebro na rynku. Cena ta jest określana na podstawie popytu i podaży na rynku oraz zmienia się w czasie rzeczywistym. Poza tym, ceny srebra mogą być także podawane w formie kontraktów terminowych, czyli umów na dostawę srebra w przyszłości po określonej cenie. Ostatecznie, ceny srebra na świecie mogą być także monitorowane za pomocą różnych aplikacji i serwisów internetowych, które oferują aktualne informacje o kursie srebra w czasie rzeczywistym.

Czy cenę srebra podaje się w uncjach?

Cenę srebra najczęściej podaje się w uncjach (oz). Jest to miara stosowana na całym świecie w notowaniach kruszców szlachetnych, w tym srebra. Ceny srebra w uncjach są dostępne na wielu stronach internetowych notujących ceny surowców, w serwisach informacyjnych czy w aplikacjach finansowych. Warto jednak pamiętać, że w różnych krajach i regionach świata mogą być stosowane inne jednostki miary do określania ceny srebra, takie jak na przykład euro za kilogram czy złotówki za gram.

Ile warta jest 1 uncja srebra?

Wartość jednej uncji srebra (oz Ag) jest uzależniona od bieżących notowań na rynku światowym, które zmieniają się w czasie rzeczywistym w zależności od popytu i podaży. Na dzień 16 marca 2024 roku cena jednej uncji srebra wynosi około 21,93 dolarów amerykańskich (97,22 polskich złotych). Jednak cena srebra podlega ciągłym zmianom i może ulec znacznym wahaniom w krótkim czasie. Warto zaznaczyć, że w przypadku sprzedaży srebra często stosuje się tzw. ceny skupu, które są nieco niższe od cen notowań na rynku.

Share
Aplikuj już dziś!

Zaufało nam już ponad pół miliona Polaków. Teraz kolej na Ciebie!

Ile jest warty 1g srebra?

Koszt grama srebra (Ag) zależy od bieżących notowań na rynku światowym oraz kursów walut. Na dzień 16 marca 2024 roku cena jednego grama srebra wynosi około 3,13 złotych. Jednak cena srebra jest zmienna i podlega ciągłym wahaniom w zależności od popytu i podaży na rynku, a także innych czynników ekonomicznych i geopolitycznych.

Ile kosztuje sztabka srebra?

Koszt sztabki srebra (Ag) zależy od jej wagi oraz bieżących notowań na rynku światowym i kursów walut. Najczęściej spotykanymi wagami sztabek srebra są 1 uncja (ok. 31,1 gramów) oraz 1 kilogram. Na dzień 16 marca 2024 roku cena sztabki srebra o wadze 1 uncji wynosi około 126 złotych, natomiast cena sztabki srebra o wadze 1 kilograma wynosi około 4,809 złotych.

Ile kosztuje srebro 2024? Wycena zbiorcza

Przygotowaliśmy poniższą tabelę, aby lepiej zobrazować cenę srebra na dzień 16.03.2024:

 

Cena srebra Spot Dzisiejsza cena srebra
Cena srebra za gram 3,13 zł
Cena srebra za uncję 97,22 zł
Cena srebra za kilogram 3 125,50 zł

 

Czy próba srebra wpływa na jego cenę?

Cena srebra zależy nie tylko od bieżących notowań na rynku, ale również od próby srebra, czyli od zawartości czystego srebra w danym wyrobie. W przypadku biżuterii i przedmiotów z srebra próby 925 (czyli zawierającego 92,5% czystego srebra) cena jest zwykle wyższa niż w przypadku wyrobów z srebra próby 800 lub 835. Z kolei w przypadku inwestycyjnych sztabek czy monet, które zawierają 99,9% czystego srebra, cena jest zwykle najwyższa. Przy zakupie lub sprzedaży srebra warto zawsze zwrócić uwagę na jego próbę, ponieważ to właśnie ona ma wpływ na jego wartość rynkową.

check-complete ic-delete ic-delete date ic-edit-48px ic-error ic-chevron-left-double ic-chevron-left moneza-logo-sme ic-chevron-right-double ic-chevron-right upload ic-visibility-48px ic-visibility-off-48px halvo menu toggler icon halvo cross icon