Ile kosztuje przegląd samochodu w 2024 roku?

22.03.2023
Nowy Klient
Klient, który nigdy nie zawarł z Fincard Umowy o Wirtualną Kartę Kredytową
Klient Powracający
Klient, który zawarł już uprzednio z Fincard Umowę o Wirtualną Kartę Kredytową

Jaka kwota

1000
3000
Minimalna kwota do zapłaty
Stanowi 3% Limitu Kredytowego wykorzystanego na dzień poprzedzający wygenerowanie Zestawienia Operacji za pierwszy Okres rozliczeniowy obliczoną przy założeniu, że Klient wykorzysta w tym okresie cały udzielony Limit Kredytowy i nie dojdzie do przekroczenia Limitu Kredytowego.
Stanowi sumę 3% Limitu Kredytowego wykorzystanego na dzień poprzedzający wygenerowanie Zestawienia Operacji oraz Prowizji za pierwszy Okres rozliczeniowy obliczoną przy założeniu, że Klient wykorzysta w tym okresie cały udzielony Limit Kredytowy i nie dojdzie do przekroczenia Limitu Kredytowego.
Weź
Pierwszy okres rozliczeniowy do roku. Opcje spłaty: Spłata w całości -lub Minimalna Kwota do Zapłaty (tylko kapitał) - , Minimalna Kwota do zapłaty
RRSO:
%
Oznacza rzeczywistą roczną stopę oprocentowania obliczoną przy założeniu, iż Klient przez cały okres trwania umowy (360 dni) będzie korzystał z udostępnionego mu limitu kredytowego w całości.
Oznacza rzeczywistą roczną stopę oprocentowania obliczoną przy założeniu, iż Klient przez cały okres trwania umowy (360 dni) będzie korzystał z udostępnionego mu limitu kredytowego w całości.

Przegląd samochodu to obowiązkowy punkt w kalendarzu każdego kierowcy. Odpowiednia diagnostyka pojazdu pozwala na zachowanie jego pełnej sprawności oraz zapobiega niebezpiecznym sytuacjom na drodze. Koszty przeglądu samochodu są jednak nieuniknione, a ich wysokość zależy od wielu czynników, takich jak marka, model, wiek oraz stan techniczny pojazdu. 

W artykule poruszymy temat, ile kosztuje przegląd samochodu w Polsce 2024 i jakie czynniki wpływają na jego cenę. Dowiemy się również, jakie są najczęstsze usterki wykrywane podczas przeglądu oraz jakie koszty mogą się z nimi wiązać.

Jak często należy wykonywać przegląd samochodu?

Zgodnie z regulacjami prawnymi, okresowo należy wykonywać przeglądy samochodów. Pierwsze badanie techniczne powinno odbyć się po trzech latach od rejestracji pojazdu, a kolejne co dwa lata. Kiedy auto osiągnie pięć lat, przeglądy są obowiązkowe co roku

Ta reguła dotyczy samochodów osobowych, ciężarowych, motocykli i przyczep o masie do 3,5 t. Ciągniki rolnicze i motorowery powinny być poddawane przeglądom co trzy lata, a następnie co dwa lata od ostatniego badania technicznego. 

Niektóre grupy pojazdów, takie jak samochody z LPG, taksówki, pojazdy przystosowane do przewozu od 5 do 9 osób w celach zarobkowych, pojazdy uprzywilejowane, przewożące towary niebezpieczne lub użytkowane w szkołach jazdy, podlegają corocznym przeglądom, niezależnie od wieku pojazdu.

Ile kosztuje przegląd samochodu 2024?

Cena badania technicznego jest stała i niezależna w żaden sposób od miejsca, w którym wykonamy badanie techniczne samochodu. Inną cenę zapłacą jedynie samochody wyposażone w instalację LPG. Poniżej przedstawiamy ceny przeglądu samochodu, które obowiązują we wszystkich stacjach diagnostycznych w Polsce:

  • Przegląd auta osobowego – 98 zł;
  • przegląd samochodu z instalacją LPG – 161 zł;
  • przegląd motocykla – 62 zł;
  • przegląd motoroweru – 50 zł;
  • przegląd ciągnika rolniczego – 62 zł;
  • przegląd przyczepy rolniczej – 40 zł.

 Do każdej z tych cen należy doliczyć obowiązkowy 1 zł na rzecz Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPiK). Jest to opłata pobierana przy okazji przeglądu samochodu, która jest przeznaczona na pokrycie kosztów utrzymania systemu CEPiK. 

Share
Aplikuj już dziś!

Zaufało nam już ponad pół miliona Polaków. Teraz kolej na Ciebie!

Ile kosztuje przegląd samochodu po terminie?

Przegląd samochodu po terminie jest bardzo niebezpieczny dla bezpieczeństwa na drodze. Pod żadnym pozorem nie powinniśmy lekceważyć wykonywania badania technicznego auta pomimo tego, że za wykonanie przeglądu po terminie nie grożą żadne kary ani dodatkowe opłaty.

Jeżeli przegapimy termin badania technicznego i przyjedziemy po terminie do stacji diagnostycznej, obowiązują nas dokładnie takie same stawki za badanie techniczne. W przypadku auta osobowego będzie to 99 zł. Za przegląd samochodu z instalacją LPG będzie to 162 zł.

Co się stanie, jak nie zrobię przeglądu na czas?

Za brak aktualnego przeglądu technicznego pojazdu grozi kara w postaci mandatu w wysokości od 1500 do 5000 złotych. Ponadto, funkcjonariusze mogą podjąć decyzję o zatrzymaniu dowodu rejestracyjnego pojazdu. Właściciel samochodu musi także liczyć się z poniesieniem dodatkowych kosztów, takich jak koszty holowania pojazdu do warsztatu.

 

check-complete ic-delete ic-delete date ic-edit-48px ic-error ic-chevron-left-double ic-chevron-left moneza-logo-sme ic-chevron-right-double ic-chevron-right upload ic-visibility-48px ic-visibility-off-48px halvo menu toggler icon halvo cross icon