Ile kosztuje nabicie klimatyzacji 2024?

22.03.2023
Nowy Klient
Klient, który nigdy nie zawarł z Fincard Umowy o Wirtualną Kartę Kredytową
Klient Powracający
Klient, który zawarł już uprzednio z Fincard Umowę o Wirtualną Kartę Kredytową

Jaka kwota

1000
3000
Minimalna kwota do zapłaty
Stanowi 3% Limitu Kredytowego wykorzystanego na dzień poprzedzający wygenerowanie Zestawienia Operacji za pierwszy Okres rozliczeniowy obliczoną przy założeniu, że Klient wykorzysta w tym okresie cały udzielony Limit Kredytowy i nie dojdzie do przekroczenia Limitu Kredytowego.
Stanowi sumę 3% Limitu Kredytowego wykorzystanego na dzień poprzedzający wygenerowanie Zestawienia Operacji oraz Prowizji za pierwszy Okres rozliczeniowy obliczoną przy założeniu, że Klient wykorzysta w tym okresie cały udzielony Limit Kredytowy i nie dojdzie do przekroczenia Limitu Kredytowego.
Weź
Pierwszy okres rozliczeniowy do roku. Opcje spłaty: Spłata w całości -lub Minimalna Kwota do Zapłaty (tylko kapitał) - , Minimalna Kwota do zapłaty
RRSO:
%
Oznacza rzeczywistą roczną stopę oprocentowania obliczoną przy założeniu, iż Klient przez cały okres trwania umowy (360 dni) będzie korzystał z udostępnionego mu limitu kredytowego w całości.
Oznacza rzeczywistą roczną stopę oprocentowania obliczoną przy założeniu, iż Klient przez cały okres trwania umowy (360 dni) będzie korzystał z udostępnionego mu limitu kredytowego w całości.
  1. Ile kosztuje serwis klimatyzacji 2024?

  2. Ile kosztuje nabicie klimatyzacji nowym czynnikiem 2024?

  3. Ile kosztuje nabicie klimatyzacji czynnikiem w dużych miastach?

  4. Jak długo trwa napełnianie klimatyzacji?

Klimatyzacja samochodowa to nieodłączny element wyposażenia współczesnych pojazdów. Jej działanie wpływa na komfort jazdy, szczególnie podczas upalnych dni. Niestety, jak każde urządzenie mechaniczne, klimatyzacja wymaga regularnego serwisowania i konserwacji, aby działała sprawnie i bezpiecznie. Jednym z elementów konserwacji jest nabicie klimatyzacji, czyli uzupełnienie czynnika chłodzącego. W dzisiejszych czasach, gdy ceny paliw, ubezpieczeń i kosztów utrzymania pojazdu znacznie wzrosły, wiele osób zastanawia się, ile kosztuje nabicie klimatyzacji w 2024 roku. 

Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta i zależy od wielu czynników, takich jak marka i model samochodu, rodzaj czynnika chłodniczego, ilość czynnika potrzebna do napełnienia systemu, a także cena usługi w warsztacie samochodowym. W niniejszym artykule omówimy te czynniki i postaramy się oszacować koszt napełnienia klimatyzacji w 2024 roku.

Ile kosztuje serwis klimatyzacji 2024?

Serwis klimatyzacji samochodowej to ważny element utrzymania pojazdu w dobrej kondycji technicznej. Regularne przeglądy i konserwacja klimatyzacji pozwala na jej prawidłowe działanie, co z kolei wpływa na komfort jazdy i bezpieczeństwo kierowcy oraz pasażerów. W 2024 roku koszt serwisu klimatyzacji zależy od wielu czynników, takich jak rodzaj usługi, marka i model samochodu, czy też lokalizacja warsztatu samochodowego.

Przykładowo, podstawowe czynności serwisowe, takie jak kontrola ciśnienia czynnika chłodzącego, czyszczenie filtra kabinowego i sprawdzenie szczelności systemu, mogą kosztować od 100 do 300 złotych. Natomiast pełen serwis klimatyzacji, obejmujący wymianę filtra kabinowego, odgrzybianie i dezynfekcję systemu, napełnienie czynnika chłodzącego oraz kontrolę szczelności i ciśnienia, może wynieść od 300 do nawet 700 złotych.

Warto jednak pamiętać, że cena usług serwisowych klimatyzacji samochodowej może znacznie się różnić w zależności od lokalizacji warsztatu, poziomu skomplikowania naprawy oraz marki i modelu samochodu. Przed przystąpieniem do serwisu klimatyzacji warto dokładnie zapoznać się z ofertą warsztatu oraz zwrócić uwagę na opinie innych klientów.

Ile kosztuje nabicie klimatyzacji nowym czynnikiem 2024?

Koszt napełnienia klimatyzacji nowym czynnikiem może wynosić od około 200 złotych za usługę w przypadku stosowania popularnych czynników chłodzących, takich jak R134A lub R1234yf, aż do około 800 złotych za usługę w przypadku rzadszych czynników chłodzących, takich jak R744 (dwutlenek węgla).

Warto jednak pamiętać, że cena usługi może znacznie się różnić w zależności od marki i modelu samochodu oraz lokalizacji warsztatu. Przed przystąpieniem do napełnienia klimatyzacji warto skonsultować się z profesjonalnym mechanikiem i dokładnie zapoznać się z ofertą warsztatu, aby wybrać najkorzystniejszą opcję.

Share
Aplikuj już dziś!

Zaufało nam już ponad pół miliona Polaków. Teraz kolej na Ciebie!

Ile kosztuje nabicie klimatyzacji czynnikiem w dużych miastach?

Podział cenowy został przedstawiony w formie widełek, ponieważ ostateczny koszt usługi może różnić się w zależności od marki i modelu samochodu, rodzaju czynnika chłodzącego oraz poziomu skomplikowania naprawy. Koszty zostały podane w złotych.

 

Miasto Nabicie klimatyzacji z R134A Nabicie klimatyzacji z R1234yf
Warszawa 200 – 500 zł 400 – 800 zł
Kraków 180 – 450 zł 380 – 750 zł
Łódź 190 – 480 zł 390 – 780 zł
Wrocław 190 – 470 zł 380 – 760 zł
Poznań 180 – 460 zł 370 – 740 zł
Gdańsk 200 – 500 zł 400 – 800 zł
Szczecin 190 – 470 zł 380 – 760 zł
Bydgoszcz 180 – 450 zł 380 – 750 zł
Lublin 190 – 480 zł 390 – 780 zł
Katowice 200 – 500 zł 400 – 800 zł

 

Warto pamiętać, że podane ceny są jedynie orientacyjne i mogą ulec zmianie w zależności od wielu czynników, takich jak marka i model samochodu, ilość czynnika potrzebna do napełnienia systemu oraz lokalizacja warsztatu samochodowego. 

Przed przystąpieniem do nabicia klimatyzacji warto dokładnie zapoznać się z ofertą warsztatu oraz skonsultować się z profesjonalnym mechanikiem, aby wybrać najkorzystniejszą opcję.

Jak długo trwa napełnianie klimatyzacji?

W większości przypadków, napełnienie klimatyzacji powinno zająć od 30 do 60 minut, jednakże może to różnić się w zależności od konkretnych okoliczności. W przypadku napełnienia klimatyzacji z mniejszą ilością czynnika chłodzącego, czas ten może być krótszy, natomiast w przypadku bardziej skomplikowanych napraw, taki jak naprawa uszkodzonej rurki lub wymiana sprężarki, czas napełnienia może wynieść kilka godzin lub nawet cały dzień.

Warto jednak pamiętać, że czas napełniania klimatyzacji to jedynie jeden element całego procesu serwisowania, który może zająć więcej czasu, szczególnie w przypadku pełnego serwisu klimatyzacji, który obejmuje np. odgrzybianie, dezynfekcję i wymianę filtrów. Przed przystąpieniem do naprawy warto skonsultować się z profesjonalnym mechanikiem, który dokładnie oszacuje czas oraz koszt usługi.

check-complete ic-delete ic-delete date ic-edit-48px ic-error ic-chevron-left-double ic-chevron-left moneza-logo-sme ic-chevron-right-double ic-chevron-right upload ic-visibility-48px ic-visibility-off-48px halvo menu toggler icon halvo cross icon