Ile kosztuje dorobienie kluczy do domu 2024?

22.03.2023
Nowy Klient
Klient, który nigdy nie zawarł z Fincard Umowy o Wirtualną Kartę Kredytową
Klient Powracający
Klient, który zawarł już uprzednio z Fincard Umowę o Wirtualną Kartę Kredytową

Jaka kwota

1000
3000
Minimalna kwota do zapłaty
Stanowi 3% Limitu Kredytowego wykorzystanego na dzień poprzedzający wygenerowanie Zestawienia Operacji za pierwszy Okres rozliczeniowy obliczoną przy założeniu, że Klient wykorzysta w tym okresie cały udzielony Limit Kredytowy i nie dojdzie do przekroczenia Limitu Kredytowego.
Stanowi sumę 3% Limitu Kredytowego wykorzystanego na dzień poprzedzający wygenerowanie Zestawienia Operacji oraz Prowizji za pierwszy Okres rozliczeniowy obliczoną przy założeniu, że Klient wykorzysta w tym okresie cały udzielony Limit Kredytowy i nie dojdzie do przekroczenia Limitu Kredytowego.
Weź
Pierwszy okres rozliczeniowy do roku. Opcje spłaty: Spłata w całości -lub Minimalna Kwota do Zapłaty (tylko kapitał) - , Minimalna Kwota do zapłaty
RRSO:
%
Oznacza rzeczywistą roczną stopę oprocentowania obliczoną przy założeniu, iż Klient przez cały okres trwania umowy (360 dni) będzie korzystał z udostępnionego mu limitu kredytowego w całości.
Oznacza rzeczywistą roczną stopę oprocentowania obliczoną przy założeniu, iż Klient przez cały okres trwania umowy (360 dni) będzie korzystał z udostępnionego mu limitu kredytowego w całości.

Dorabianie kluczy do domu to jedna z czynności, które mogą być konieczne w przypadku utraty lub uszkodzenia klucza pierwotnego. Koszt dorabiania kluczy zależy od różnych czynników, takich jak rodzaj zamka, ilość kluczy do wykonania oraz lokalizacja usługi. 

W tym artykule omówimy, ile kosztuje dorobienie kluczy do domu w 2024 roku, jakie są czynniki wpływające na cenę oraz jak można zaoszczędzić na tym procesie. Przedstawimy również porównanie cen usług w różnych regionach i wskazówki dotyczące wyboru odpowiedniego serwisu do dorabiania kluczy. Dzięki temu artykułowi dowiesz się, jakie są koszty związane z dorabianiem kluczy do domu oraz jak możesz je zminimalizować.

Koszt dorobienia klucza a jego rodzaj

Cena dorabiania kluczy może różnić się w zależności od rodzaju klucza oraz skomplikowania procesu jego dorabiania. Przykładowo, klucz krajowy, czyli standardowy klucz do drzwi w Polsce, będzie zwykle tańszy w dorabianiu niż klucz zagraniczny, który może wymagać specjalnego narzędzia lub zamówienia klucza u producenta.

Klucz nawiercany, czyli klucz do zamka z tzw. “sercem” zamiast klasycznego wkręta, będzie zwykle droższy w dorabianiu, ponieważ wymaga specjalnej obróbki mechanicznej.

Klucz grawerowany, czyli klucz z wygrawerowanym napisem lub wzorem na powierzchni, również może być droższy w dorabianiu, ponieważ wymaga specjalnego sprzętu i technologii grawerowania.

Ostatecznie, cena dorabiania kluczy może się różnić w zależności od lokalizacji oraz konkretnej firmy zajmującej się dorabianiem kluczy. Przykładowo, w centrum dużego miasta ceny mogą być wyższe niż na przedmieściach czy w mniejszych miejscowościach.

Share
Aplikuj już dziś!

Zaufało nam już ponad pół miliona Polaków. Teraz kolej na Ciebie!

Ile kosztuje dorobienie klucza do furtki?

Cena dorobienia klucza do furtki może różnić się w zależności od rodzaju zamka oraz regionu, w którym usługa jest świadczona. Średnio koszt takiej usługi w Polsce wynosi około 20-50 złotych. Warto jednak pamiętać, że cena może być wyższa w przypadku bardziej skomplikowanych zamków lub potrzeby wykonania klucza na miejscu. Najlepiej skontaktować się z lokalnymi ślusarzami i uzyskać informacje o cenach usług w danym regionie.

Ile kosztuje dorobienie kluczy do domu?

Koszt dorobienia kluczy do domu zależy od rodzaju kluczy oraz ilości kluczy do dorobienia. W zależności od lokalizacji i konkretnej firmy, ceny mogą się różnić, ale orientacyjnie dorobienie klucza do domu zwykle kosztuje od 15 do 25 złotych za sztukę. Jeśli chodzi o klucze specjalne, takie jak klucze zabezpieczające, klucze z kodami czy klucze magnetyczne, ich koszt może być wyższy.

Tabela przedstawiająca orientacyjne koszty dorobienia kluczy:

 

Rodzaj klucza Koszt
Klucz krajowy YT15 15-25 zł
Klucz krajowy UL050 15-25 zł
Klucz zagraniczny WK55 25-40 zł
Klucz zagraniczny GE1 25-40 zł
Klucz nawiercany Gerda 45-60 zł
Klucz grawerowany 25-35 zł
Klucz pionowo nawiercany 25-35 zł

 

Najważniejsze kwestie wynikające z przygotowanego zestawienia:

  • Koszt dorobienia klucza zależy od rodzaju klucza oraz jego specyfikacji, takiej jak rodzaj nawiercania czy grawerowania.
  • Dorobienie klucza krajowego YT15 jest najtańsze, a klucza zagranicznego WK55 najdroższe.
  • Klucze nawiercane Gerda są droższe niż klucze grawerowane i pionowo nawiercane.
  • W przypadku kluczy grawerowanych i pionowo nawiercanych koszt jest zbliżony.

Ile kosztuje dorobienie klucza patentowego?

Koszt dorobienia klucza patentowego jest stosunkowo najtańszy. Jego cena zależy jednak od wielu czynników, takich jak rodzaj zamka patentowego, poziom skomplikowania klucza oraz ilość kluczy, jakie trzeba dorobić. W zależności od lokalizacji i konkretnej firmy, koszt dorobienia klucza patentowego może wynosić od 15 do 25 złotych za sztukę lub więcej. Warto jednak pamiętać, że klucze patentowe są zabezpieczeniem ochrony przed nieuprawnionym kopiowaniem.

Ile kosztuje dorobienie klucza nawiercanego?

Koszt dorobienia klucza nawiercanego zależy od rodzaju klucza oraz stopnia skomplikowania nawiercenia. W zależności od lokalizacji i konkretnej firmy, koszt dorobienia klucza nawiercanego może wynosić od 20 do 50 złotych za sztukę. W przypadku kluczy nawiercanych do zamków Gerda, koszt może być wyższy i wynosić około 45-60 złotych za sztukę. Warto jednak pamiętać, że klucze nawiercane są zazwyczaj bardziej zabezpieczone przed nieuprawnionym kopiowaniem, co może wpłynąć na podwyższenie ich ceny.

Ile kosztuje dorobienie klucza rurowego i zasuwanego?

Koszt dorobienia klucza rurowego i zasuwanego zależy od rodzaju klucza oraz jego specyfikacji. W zależności od lokalizacji i konkretnej firmy, koszt dorobienia klucza rurowego lub zasuwanego może wynosić 50 do 70 złotych za sztukę. Warto jednak pamiętać, że niektóre modele kluczy rurowych i zasuwnych mogą być bardziej skomplikowane i wymagać dodatkowych kosztów, co może podnieść ich cenę

Ile kosztuje dorobienie klucza Gerda?

Koszt dorobienia klucza Gerda zależy od rodzaju klucza oraz jego specyfikacji. W zależności od lokalizacji i konkretnej firmy, koszt dorobienia klucza Gerda może wynosić od 20 do 40 złotych za sztukę. W przypadku kluczy Gerda z nawierceniem, koszt może być wyższy i wynosić około 45-60 złotych za sztukę.

check-complete ic-delete ic-delete date ic-edit-48px ic-error ic-chevron-left-double ic-chevron-left moneza-logo-sme ic-chevron-right-double ic-chevron-right upload ic-visibility-48px ic-visibility-off-48px halvo menu toggler icon halvo cross icon