Ile kosztuje Disney+ w 2024 roku?

22.03.2023
Nowy Klient
Klient, który nigdy nie zawarł z Fincard Umowy o Wirtualną Kartę Kredytową
Klient Powracający
Klient, który zawarł już uprzednio z Fincard Umowę o Wirtualną Kartę Kredytową

Jaka kwota

1000
3000
Minimalna kwota do zapłaty
Stanowi 3% Limitu Kredytowego wykorzystanego na dzień poprzedzający wygenerowanie Zestawienia Operacji za pierwszy Okres rozliczeniowy obliczoną przy założeniu, że Klient wykorzysta w tym okresie cały udzielony Limit Kredytowy i nie dojdzie do przekroczenia Limitu Kredytowego.
Stanowi sumę 3% Limitu Kredytowego wykorzystanego na dzień poprzedzający wygenerowanie Zestawienia Operacji oraz Prowizji za pierwszy Okres rozliczeniowy obliczoną przy założeniu, że Klient wykorzysta w tym okresie cały udzielony Limit Kredytowy i nie dojdzie do przekroczenia Limitu Kredytowego.
Weź
Pierwszy okres rozliczeniowy do roku. Opcje spłaty: Spłata w całości -lub Minimalna Kwota do Zapłaty (tylko kapitał) - , Minimalna Kwota do zapłaty
RRSO:
%
Oznacza rzeczywistą roczną stopę oprocentowania obliczoną przy założeniu, iż Klient przez cały okres trwania umowy (360 dni) będzie korzystał z udostępnionego mu limitu kredytowego w całości.
Oznacza rzeczywistą roczną stopę oprocentowania obliczoną przy założeniu, iż Klient przez cały okres trwania umowy (360 dni) będzie korzystał z udostępnionego mu limitu kredytowego w całości.

Disney+ to popularna platforma streamingowa, która oferuje bogaty katalog filmów, seriali i programów dla dzieci i dorosłych. Od momentu swojego debiutu na rynku, zdobyła ona rzeszę fanów na całym świecie, w tym także w Polsce. Wraz z kolejnymi miesiącami od premiery platforma stale rozwija swoją ofertę i przyciąga coraz większe grono użytkowników. 

Jednym z kluczowych czynników, które decydują o popularności platformy, jest cena subskrypcji. W niniejszym artykule przyjrzymy się temu, ile kosztuje Disney+ w Polsce w 2024 roku i czy cena ta jest atrakcyjna w stosunku do innych platform streamingowych dostępnych na rynku.

Ile kosztuje Disney+ w Polce?

Jeśli zastanawiasz się, ile kosztuje subskrypcja na popularną platformę streamingową Disney+ w Polsce w 2024 roku, to mamy dla Ciebie dobre wieści. Miesięczny dostęp do platformy kosztuje dokładnie 28,99 złotych, a decydując się na ten wariant subskrypcji, opłata będzie pobierana z naszego konta cyklicznie, chyba że wcześniej zdecydujemy się na rezygnację z usługi. 

Oczywiście, platforma oferuje również opcję rocznej subskrypcji, która jest tańsza niż 12 oddzielnych miesięcznych subskrypcji. Koszt rocznego dostępu wynosi 289,90 złotych, a wykupując tę opcję, możemy zaoszczędzić nawet 17%. Oznacza to, że płacąc jednorazowo za cały rok subskrypcji, oszczędzamy prawie 58 złotych w porównaniu do miesięcznego rozliczenia. Warto więc zastanowić się nad wykupieniem rocznej subskrypcji, szczególnie jeśli zamierzamy korzystać z Disney+ przez dłuższy czas.

 

Koszt subskrypcji Długość subskrypcji Oszczędność
28,99 zł 1 miesiąc
289,90 zł 12 miesięcy 58 zł

Wybierając subskrypcję na 12 miesięcy, łatwo możemy obliczyć, że oszczędzamy 58 zł co odpowiada 2 miesiącom oglądania Disney+ za darmo.

Ile kosztuje Disney+ w porównaniu do Netflix, HBO Max, Amazon Prime Video?

Czy Disney+ wypada korzystnie w stosunku do swoich największych konkurentów, czyli Netflixa, HBO Max oraz Amazon Prime Video? W poniższej tabeli zestawiliśmy wszystkie platformy streamingowe oraz roczny koszt subskrypcji, zależności od liczby użytkowników, którzy mogą oglądać jednocześnie filmy lub seriale na platformie.

 

Liczba użytkowników Disney + Netflix  HBO Max Amazon Prime Video
4 289,90 zł 720,00 zł 49,00 zł
3 234,99 zł
2 516,00 zł
1 348,00 zł

Jak wypada Disney+ na tle konkurencji? Porównując do Netflix, w przypadku subskrypcji dla 4 użytkowników, zapłacimy 430,10 zł mniej. Kwota ta jednak jest absolutnie bez porównania względem Amazon Prime Video, który kosztuje na rok zaledwie 49,00 zł. Oznacza to, że za Disney + zapłacimy o 240,90 zł więcej niż za Amazon Prime Video.

Disney + dla maksymalnie 4 użytkowników jest nieznacznie droższe niż HBO Max dla trzech użytkowników (HBO Max nie posiada subskrypcji dla 4 użytkownikóW). Disney + jest droższy o 54,91 zł niż HBO Max.

Reasumując: Disney + wypada konkurencyjnie względem Netflixa oraz HBO Max, oraz jest duży droższy niż Amazon Prime Video. 

Share
Aplikuj już dziś!

Zaufało nam już ponad pół miliona Polaków. Teraz kolej na Ciebie!

Ile kosztuje Disney+ na 4 osoby?

W przypadku Disney+ występuje jedna subskrypcja, w ramach której maksymalnie 4 użytkowników może korzystać z platformy na 4 różnych urządzeniach.

Wiemy, już, że Disney+ występuje w dwóch wariantach, w zależności od długości subskrypcji, która wybierzemy. W poniższej tabeli przedstawiamy symulację kosztów dla 4 osób, w zależności od długości wybranego wariantu i przy założeniu, że każda z osób w sposób równy i proporcjonalny opłaca abonament:

 

Długość abonamentu Koszt abonamentu Kwota miesięcznie na osobę Kwota rocznie na osobę
1 miesiąc  28,99 zł ~7,25 zł ~86,97 zł
12 miesięcy 289,90 zł ~6,04 zł ~72,48 zł

 

Widać wyraźnie więc gołym okiem, że zdecydowanie warto wybrać subskrypcję na 12 miesięcy.

Co lepsze Disney+ czy Netflix?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, które z platform streamingowych jest lepsze – Disney+ czy Netflix, ponieważ obie platformy oferują unikalne treści i mają swoje wady i zalety. Ostateczna decyzja zależy od indywidualnych preferencji i gustów.

Z jednej strony, Netflix ma znacznie większy katalog filmów i seriali, w tym również produkcje oryginalne, które zdobyły uznanie krytyków i publiczności na całym świecie. Platforma ta jest również dostępna w większej liczbie krajów, co oznacza, że jej oferta może być bardziej zróżnicowana i dostosowana do różnych kulturowych preferencji.

Z drugiej strony, Disney+ skupia się głównie na produkcjach związanych z markami Disney, Marvel, Star Wars, National Geographic i Pixar, co może przyciągać fanów tych konkretnych marek. Platforma oferuje również wiele nowych i oryginalnych produkcji, takich jak “The Mandalorian” czy “WandaVision”, które zdobyły uznanie krytyków i fanów.

Warto również zwrócić uwagę na cenę subskrypcji – miesięczna opłata za Netflix w Polsce wynosi od 29 do 60 złotych, w zależności od wybranej opcji subskrypcji, podczas gdy Disney+ kosztuje 28,99 złotych za miesiąc lub 289,90 złotych za rok. Disney + jest więc sporo tańszym wyborem w stosunku do Netflixa.

Ostatecznie, wybór między Disney+ a Netflix zależy od indywidualnych upodobań i oczekiwań użytkowników. Jeśli interesują nas produkcje Disneya, Marvela i Star Wars, to Disney+ może być lepszym wyborem. Natomiast jeśli zależy nam na dużej różnorodności treści i oryginalnych produkcjach, to Netflix może być bardziej odpowiednią platformą.

check-complete ic-delete ic-delete date ic-edit-48px ic-error ic-chevron-left-double ic-chevron-left moneza-logo-sme ic-chevron-right-double ic-chevron-right upload ic-visibility-48px ic-visibility-off-48px halvo menu toggler icon halvo cross icon