Co to jest refinansowanie pożyczki i jak działa?

26.07.2023
Nowy Klient
Klient, który nigdy nie zawarł z Fincard Umowy o Wirtualną Kartę Kredytową
Klient Powracający
Klient, który zawarł już uprzednio z Fincard Umowę o Wirtualną Kartę Kredytową

Jaka kwota

1000
3000
Minimalna kwota do zapłaty
Stanowi 3% Limitu Kredytowego wykorzystanego na dzień poprzedzający wygenerowanie Zestawienia Operacji za pierwszy Okres rozliczeniowy obliczoną przy założeniu, że Klient wykorzysta w tym okresie cały udzielony Limit Kredytowy i nie dojdzie do przekroczenia Limitu Kredytowego.
Stanowi sumę 3% Limitu Kredytowego wykorzystanego na dzień poprzedzający wygenerowanie Zestawienia Operacji oraz Prowizji za pierwszy Okres rozliczeniowy obliczoną przy założeniu, że Klient wykorzysta w tym okresie cały udzielony Limit Kredytowy i nie dojdzie do przekroczenia Limitu Kredytowego.
Weź
Pierwszy okres rozliczeniowy do roku. Opcje spłaty: Spłata w całości -lub Minimalna Kwota do Zapłaty (tylko kapitał) - , Minimalna Kwota do zapłaty
RRSO:
%
Oznacza rzeczywistą roczną stopę oprocentowania obliczoną przy założeniu, iż Klient przez cały okres trwania umowy (360 dni) będzie korzystał z udostępnionego mu limitu kredytowego w całości.
Oznacza rzeczywistą roczną stopę oprocentowania obliczoną przy założeniu, iż Klient przez cały okres trwania umowy (360 dni) będzie korzystał z udostępnionego mu limitu kredytowego w całości.

Rozważasz refinansowanie pożyczki, ale nie jesteś do końca pewien, na czym to polega, czy warto, jakie są z tym związane koszty i jak to wszystko działa? W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na te pytania. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się wszystkiego w temacie refinansowania pożyczki pozabankowej.

Co to jest refinansowanie pożyczki?

Refinansowanie pożyczki to proces, w którym zaciągasz nową pożyczkę, aby spłacić istniejącą. To rozwiązanie często wybierane jest wtedy, gdy warunki nowego zobowiązania są korzystniejsze od tych, które posiadasz obecnie. Istotne jest, że nowa pożyczka musi być na kwotę równą lub wyższą od salda pozostałego do spłaty na starym zobowiązaniu.

Możliwe jest również refinansowanie kilku pożyczek chwilówek jednocześnie. W takim przypadku zaciągasz jedno nowe zobowiązanie, które pozwala na spłatę wszystkich pozostałych. Często ten proces nazywany jest konsolidacją pożyczek.

Jakie są koszty refinansowania pożyczki?

Koszty refinansowania pożyczki zależą od wielu czynników. Na pierwszym miejscu stawiamy koszty związane z zamknięciem starej pożyczki. Może to obejmować takie opłaty jak: prowizje, opłaty za wcześniejszą spłatę pożyczki czy opłaty administracyjne. Dlatego przed zdecydowaniem się na refinansowanie, warto sprawdzić, jakie opłaty na ciebie czekają.

Nowa pożyczka również wiąże się z kosztami. Zazwyczaj obejmują one prowizję za udzielenie pożyczki od ręki, opłaty administracyjne i odsetki. Warto zwrócić uwagę, że odsetki mogą być niższe niż w starej pożyczce, co jest jednym z głównych powodów, dla których ludzie decydują się na refinansowanie.

Jak działa refinansowanie pożyczki?

Kiedy już zdecydujesz się na refinansowanie pożyczki, proces jest dość prosty. Na początku musisz znaleźć nowego pożyczkodawcę, który zaoferuje ci korzystniejsze warunki.

Po zaakceptowaniu oferty, nowy pożyczkodawca zazwyczaj bezpośrednio spłaca twoją starą pożyczkę. Następnie rozpoczynasz spłatę nowego zobowiązania zgodnie z ustalonymi warunkami. Warto zauważyć, że proces ten może wymagać pewnej ilości formalności i może zająć trochę czasu.

Share
Aplikuj już dziś!

Zaufało nam już ponad pół miliona Polaków. Teraz kolej na Ciebie!

Czy warto skorzystać z refinansowania pożyczki?

Decyzja o refinansowaniu pożyczki powinna być dobrze przemyślana. Warto to zrobić, jeśli nowa pożyczka ma korzystniejsze warunki, na przykład niższe odsetki lub dłuższy okres spłaty. Jeśli natomiast twoja obecna pożyczka ma stosunkowo niskie koszty, a warunki nowego zobowiązania nie są znacznie lepsze, refinansowanie może nie być opłacalne. Pamiętaj, aby zawsze dokładnie przeczytać warunki każdego zobowiązania i zrozumieć wszystkie związane z nim koszty, zanim podejmiesz decyzję.

Najczęściej zadawane pytania

Poniżej zebraliśmy najczęściej zadawane pytania, dotyczące procesu refinansowania pożyczki. Mamy nadzieję, że odpowiedzi na nie pomogą zrozumieć genezę i istotę tego procesu oraz podjąć świadomą decyzję w przypadku chęci refinansowania zobowiązania.

Czym jest refinansowanie pożyczki?

Refinansowanie pożyczki to proces zaciągnięcia nowego zobowiązania, które służy do spłacenia istniejącej pożyczki bez zaświadczeń. Jest to często wykorzystywane, gdy warunki nowej pożyczki są korzystniejsze od tych, które już posiadasz.

Czy mogę refinansować więcej niż jedną pożyczkę na raz?

Tak, jest to możliwe i nazywa się to konsolidacją pożyczek. W takim przypadku zaciągasz jedno nowe zobowiązanie, które służy do spłaty wszystkich pozostałych.

Jakie są koszty refinansowania pożyczki?

Koszty refinansowania pożyczki mogą obejmować opłaty związane z zamknięciem starej pożyczki, takie jak prowizje, opłaty za wcześniejszą spłatę pożyczki i opłaty administracyjne. Nowa pożyczka na dowód również wiąże się z kosztami, takimi jak prowizja za udzielenie pożyczki, opłaty administracyjne i odsetki.

Czy warto refinansować pożyczkę?

Decyzja o refinansowaniu pożyczki powinna być dobrze przemyślana. Jeśli nowa pożyczka oferuje korzystniejsze warunki, na przykład niższe odsetki lub dłuższy okres spłaty, może to być korzystne. Jeśli jednak warunki twojej obecnej pożyczki są już stosunkowo korzystne, refinansowanie może nie być opłacalne.

Jak działa proces refinansowania pożyczki?

Po zdecydowaniu się na refinansowanie, musisz znaleźć nowego pożyczkodawcę, który zaoferuje ci korzystniejsze warunki. Po zaakceptowaniu oferty, nowy pożyczkodawca spłaci twoją starą pożyczkę, a ty rozpoczniesz spłatę nowego zobowiązania zgodnie z ustalonymi warunkami.

check-complete ic-delete ic-delete date ic-edit-48px ic-error ic-chevron-left-double ic-chevron-left moneza-logo-sme ic-chevron-right-double ic-chevron-right upload ic-visibility-48px ic-visibility-off-48px halvo menu toggler icon halvo cross icon