Ile kosztuje aparat ortodontyczny na zęby 2024?

22.03.2023
Nowy Klient
Klient, który nigdy nie zawarł z Fincard Umowy o Wirtualną Kartę Kredytową
Klient Powracający
Klient, który zawarł już uprzednio z Fincard Umowę o Wirtualną Kartę Kredytową

Jaka kwota

1000
3000
Minimalna kwota do zapłaty
Stanowi 3% Limitu Kredytowego wykorzystanego na dzień poprzedzający wygenerowanie Zestawienia Operacji za pierwszy Okres rozliczeniowy obliczoną przy założeniu, że Klient wykorzysta w tym okresie cały udzielony Limit Kredytowy i nie dojdzie do przekroczenia Limitu Kredytowego.
Stanowi sumę 3% Limitu Kredytowego wykorzystanego na dzień poprzedzający wygenerowanie Zestawienia Operacji oraz Prowizji za pierwszy Okres rozliczeniowy obliczoną przy założeniu, że Klient wykorzysta w tym okresie cały udzielony Limit Kredytowy i nie dojdzie do przekroczenia Limitu Kredytowego.
Weź
Pierwszy okres rozliczeniowy do roku. Opcje spłaty: Spłata w całości -lub Minimalna Kwota do Zapłaty (tylko kapitał) - , Minimalna Kwota do zapłaty
RRSO:
%
Oznacza rzeczywistą roczną stopę oprocentowania obliczoną przy założeniu, iż Klient przez cały okres trwania umowy (360 dni) będzie korzystał z udostępnionego mu limitu kredytowego w całości.
Oznacza rzeczywistą roczną stopę oprocentowania obliczoną przy założeniu, iż Klient przez cały okres trwania umowy (360 dni) będzie korzystał z udostępnionego mu limitu kredytowego w całości.

Dbając o zdrowie jamy ustnej i uśmiech, coraz więcej osób decyduje się na leczenie ortodontyczne, które pomaga wyrównać zęby i poprawić ich estetykę. Jednym z najważniejszych narzędzi stosowanych w ortodoncji jest aparat na zęby, który pozwala na precyzyjne i skuteczne korygowanie wad zgryzu oraz poprawę funkcji układu zębowego.

Jednak przed rozpoczęciem leczenia ortodontycznego wiele osób zastanawia się, ile kosztuje taki aparat i jakie czynniki wpływają na jego cenę. W tym artykule omówimy koszty związane z zakupem, założeniem aparatu ortodontycznego, pielęgnacją i usuwaniem aparatu na zęby, aby pomóc Ci zrozumieć, jakich kosztów możesz się spodziewać podczas leczenia ortodontycznego w 2024 roku.

Jaki jest koszt wizyty kontrolnej u lekarza ortodonty?

Koszt wizyty kontrolnej u lekarza ortodonty może różnić się w zależności od miejscowości, w której udamy się na wizytę ortodontyczną oraz renomy placówki, do której się udamy, a także samego lekarza prowadzącego naszą wizytę ortodontyczną.

Średnio w Polsce koszt jednej wizyty kontrolnej u ortodonty wynosi około 150-300 złotych. Podczas takiej wizyty lekarz może ocenić kondycję naszych zębów oraz przekazać wskazania do rozpoczęcia leczenia ortodontycznego. Na takiej wizycie lekarz może także poinformować nas o kolejnych krokach oraz warunkach dotyczących założenia aparatu ortodontycznego.

Koszty przed założeniem aparatu ortodontycznego

Przed założeniem aparatu ortodontycznego należy wykonać szereg badań oraz przeprowadzić konsultację ortodontyczną, aby określić plan leczenia i dopasować odpowiedni rodzaj aparatu do indywidualnych potrzeb pacjenta. Oto niektóre z kosztów, które mogą się pojawić przed założeniem aparatu ortodontycznego:

  • Konsultacja ortodontyczna – koszt konsultacji u lekarza ortodonty wynosi zwykle od 150 do 300 złotych.
  • Badania diagnostyczne – przed założeniem aparatu ortodontycznego konieczne jest wykonanie badań diagnostycznych, takich jak wykonanie RTG zębów oraz wyciski zębów. Koszt wykonania pantomogramu to około 50 – 100 złotych. Koszt wycisków jest zazwyczaj wliczony w konsultację ortodontyczną. Wtedy automatycznie cena wizyty jest podnoszona. Wizyta ortodontyczna z pobraniem wycisków to koszt zazwyczaj około 300 – 350 złotych.
  • Plan leczenia – po wykonaniu badań diagnostycznych lekarz ortodonta opracowuje indywidualny plan leczenia, w którym określa rodzaj aparatu, czas trwania leczenia oraz koszt całkowity procesu leczenia. Zazwyczaj wizyta razem z planem leczenia to koszt 300 – 350 złotych.
  • Ekstrakcje zębów – w niektórych przypadkach konieczne jest usunięcie jednego lub kilku zębów przed założeniem aparatu ortodontycznego, co wiąże się z dodatkowymi kosztami związanymi z zabiegiem. Przed założeniem aparatu ortodontycznego, wskazane jest usunięcie wszelkich zębów mądrości (czyli tzw. ósemek).

Koszt jednej chirurgicznej ekstrakcji zęba to średnio 350 – 500 złotych, w zależności od stopnia trudności wyrwania zęba oraz jego położenia w obrębie jamy ustnej.

W sumie koszt przed założeniem aparatu ortodontycznego może wynieść od kilkuset złotych do nawet kilku tysięcy.

Share
Aplikuj już dziś!

Zaufało nam już ponad pół miliona Polaków. Teraz kolej na Ciebie!

Jakie są koszty założenia aparatu ortodontycznego 2024?

Istnieje kilka rodzajów aparatów ortodontycznych, które różnią się kosztami. Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze typy aparatów na zęby oraz estymowany koszt w zależności od rodzaju aparatu.

  1. Aparat stały metalowy – to najtańszy rodzaj aparatu ortodontycznego. Koszt założenia aparatu metalowego wynosi od 2500 do 5000 złotych.
  2. Aparat stały ceramiczny – koszt takiego aparatu wynosi zwykle od 3500 do 6000 złotych. Ceramiczne aparaty ortodontyczne są mniej widoczne od metalowych, ponieważ są wykonane z przezroczystego materiału.
  3. Aparat lingwalny – to specjalny rodzaj aparatu stałego, który jest umieszczany na wewnętrznej stronie zębów. Koszt takiego aparatu wynosi zwykle od 8000 do 12000 złotych.
  4. Aparat elastyczny – to rodzaj ruchomego aparatu ortodontycznego, który jest zwykle stosowany u dzieci. Koszt takiego aparatu wynosi od 1500 do 4000 złotych.
  5. Nakładki Invisalign – to nowoczesny rodzaj aparatów ortodontycznych, które są przezroczyste i niemal niewidoczne na zębach. Koszt takiego aparatu wynosi od 8000 do 15000 złotych.

Koszt aparatów ortodontycznych zależy od wielu czynników, takich jak rodzaj aparatu, stopień skomplikowania przypadku, długość leczenia, miejscowość oraz renoma kliniki ortodontycznej, w której zdecydujesz się na założenie aparatu ortodontycznego. Przed podjęciem decyzji o wyborze aparatu ortodontycznego warto skonsultować się z lekarzem ortodontą i uzyskać pełną wycenę kosztu leczenia ortodontycznego.

Jakie są koszty wizyt kontrolnych z aparatem ortodontycznym?

Wizyty kontrolne z aparatem ortodontycznym są niezwykle ważne, ponieważ pozwalają na monitorowanie postępów leczenia, weryfikację przestrzegania zaleceń oraz wykrycie ewentualnych problemów i ich szybkie rozwiązanie. Koszty wizyt kontrolnych z aparatem ortodontycznym zależą od różnych czynników, takich jak miejscowość, w której się znajdujesz, rodzaj aparatu, stopień skomplikowania przypadku oraz długość leczenia.

W Polsce koszt jednej wizyty kontrolnej z aparatem ortodontycznym wynosi zwykle od 200 do 400 złotych. W trakcie leczenia ortodontycznego pacjenci powinni uczęszczać na wizyty kontrolne co 4-6 tygodni, co oznacza, że całkowity koszt wizyt kontrolnych z aparatem ortodontycznym może wynieść od kilkuset do kilku tysięcy złotych, w zależności od długości trwania leczenia.

Warto jednak pamiętać, że wizyty kontrolne są niezbędne do utrzymania prawidłowego postępu leczenia, a także pomagają uniknąć dodatkowych kosztów związanych z naprawą lub wymianą aparatu ortodontycznego, w przypadku braku regularnej kontroli. Dlatego też, mimo że wizyty kontrolne z aparatem ortodontycznym mogą być kosztowne, warto regularnie uczęszczać na nie, aby osiągnąć najlepsze efekty leczenia i uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek.

check-complete ic-delete ic-delete date ic-edit-48px ic-error ic-chevron-left-double ic-chevron-left moneza-logo-sme ic-chevron-right-double ic-chevron-right upload ic-visibility-48px ic-visibility-off-48px halvo menu toggler icon halvo cross icon