Ile dać do koperty na wesele?

04.12.2023
Nowy Klient
Klient, który nigdy nie zawarł z Fincard Umowy o Wirtualną Kartę Kredytową
Klient Powracający
Klient, który zawarł już uprzednio z Fincard Umowę o Wirtualną Kartę Kredytową

Jaka kwota

1000
3000
Minimalna kwota do zapłaty
Stanowi 3% Limitu Kredytowego wykorzystanego na dzień poprzedzający wygenerowanie Zestawienia Operacji za pierwszy Okres rozliczeniowy obliczoną przy założeniu, że Klient wykorzysta w tym okresie cały udzielony Limit Kredytowy i nie dojdzie do przekroczenia Limitu Kredytowego.
Stanowi sumę 3% Limitu Kredytowego wykorzystanego na dzień poprzedzający wygenerowanie Zestawienia Operacji oraz Prowizji za pierwszy Okres rozliczeniowy obliczoną przy założeniu, że Klient wykorzysta w tym okresie cały udzielony Limit Kredytowy i nie dojdzie do przekroczenia Limitu Kredytowego.
Weź
Pierwszy okres rozliczeniowy do roku. Opcje spłaty: Spłata w całości -lub Minimalna Kwota do Zapłaty (tylko kapitał) - , Minimalna Kwota do zapłaty
RRSO:
%
Oznacza rzeczywistą roczną stopę oprocentowania obliczoną przy założeniu, iż Klient przez cały okres trwania umowy (360 dni) będzie korzystał z udostępnionego mu limitu kredytowego w całości.
Oznacza rzeczywistą roczną stopę oprocentowania obliczoną przy założeniu, iż Klient przez cały okres trwania umowy (360 dni) będzie korzystał z udostępnionego mu limitu kredytowego w całości.

Wybór odpowiedniej kwoty do koperty na wesele to często trudna decyzja dla zaproszonych gości. Kwota, którą decydujemy się dać, może zależeć od wielu czynników, w tym od naszych możliwości finansowych, regionalnych zwyczajów, a także stopnia bliskości z parą młodą. W niniejszym artykule przedstawimy wskazówki, które mogą pomóc w podjęciu odpowiedniej decyzji.

Ile powinno dać się do koperty na wesele?

Kwota, którą wręczamy w kopercie na weselu, jest osobistą decyzją i powinna być dostosowana do naszych indywidualnych możliwości finansowych. Zazwyczaj kwota ta powinna pokryć koszt „talerzyka”, czyli wydatków poniesionych przez parę młodą na jednego gościa. Warto również wziąć pod uwagę bliskość naszej relacji z parą młodą oraz tradycje panujące w danej społeczności.

Ile średnio kosztuje talerzyk w Polsce?

Średni koszt talerzyka na weselu w Polsce może być różny w zależności od regionu oraz standardu przyjęcia weselnego. Poniżej prezentujemy przybliżone wartości:

 

Region Średni koszt talerzyka
Polska północna 200-300 zł
Polska centralna 250-350 zł
Polska południowa 300-400 zł
Warszawa i okolice 350-450 zł
Pozostałe duże miasta 300-400 zł

Ile dać w zależności od stopnia bliskości?

Kwota prezentu ślubnego często zależy od stopnia bliskości, jaki mamy z parą młodą. Jest to ważny czynnik, który pomaga określić, ile pieniędzy jest odpowiednich do wręczenia w kopercie. Dla rodziny, przyjaciół czy znajomych kwoty mogą znacznie się różnić, odzwierciedlając zarówno nasz związek z młodą parą, jak i nasze możliwości finansowe. Poniżej przedstawiamy zalecane kwoty w zależności od stopnia pokrewieństwa lub bliskości z parą młodą.

 

 • Rodzice: Zazwyczaj najbliższa rodzina, jak rodzice, daje najwyższe kwoty, często sięgające kilku tysięcy złotych.
 • Dziadkowie: Dziadkowie również często obdarowują młodą parę hojniej, z kwotami sięgającymi od kilkuset do kilku tysięcy złotych.
 • Wujkowie i Ciotki: W przypadku wujków i ciotek kwoty mogą wahać się od 300 do 500 zł.
 • Znajomi i Przyjaciele: Dla znajomych i przyjaciół typowa kwota to od 200 do 300 zł, w zależności od ich możliwości finansowych i bliskości z parą młodą.
Share
Aplikuj już dziś!

Zaufało nam już ponad pół miliona Polaków. Teraz kolej na Ciebie!

Jaki prezent dla młodej pary?

Oprócz gotówki, popularnym wyborem prezentu ślubnego są przedmioty, które będą pamiątką lub praktycznym dodatkiem do nowego domu młodej pary. Można rozważyć zakup eleganckiego zestawu do kawy, sprzętu AGD, eleganckiej pościeli czy bonu na romantyczny weekend. Ważne, aby prezent był dopasowany do gustów i potrzeb pary młodej.

Jak zapakować prezent ślubny?

Prezent ślubny powinien być zapakowany estetycznie i elegancko. Kopertę z pieniędzmi warto umieścić w ładnej kartce z życzeniami. Jeśli decydujemy się na fizyczny prezent, należy zadbać o odpowiednie opakowanie, które będzie się pięknie prezentować. Można skorzystać z usług profesjonalnej firmy zajmującej się pakowaniem prezentów lub samodzielnie przygotować pakunek, używając eleganckiego papieru i wstążek.

Pozabankowa karta kredytowa – możliwa pomoc w sfinansowaniu prezentu ślubnego

Net Credit oferuje pozabankową kartę kredytową, która może być przydatna w sytuacjach, gdy potrzebujesz dodatkowych środków na zakup prezentu ślubnego. Oto jej główne zalety:

 

 1. Jedna decyzja kredytowa – Po otrzymaniu pozytywnej decyzji kredytowej, możesz dysponować gotówką przez 360 dni.
 2. Niskie koszty i przejrzyste warunki – Korzystanie z karty kredytowej online nie wiąże się z dodatkowymi opłatami. Obejmuje to brak opłat za:
  • Wydanie i obsługę karty.
  • Aktywację i zastrzeżenie karty.
  • Wcześniejsze zakończenie umowy.
  • Wypłaty z bankomatów.
  • Płatności internetowe (Google Pay, Apple Pay) oraz przelewy z rachunku karty.
 3. Darmowe płatności zbliżeniowe – Możliwość dokonywania płatności zbliżeniowych bez dodatkowych kosztów.
 4. Brak opłat za niewykorzystany limit – Jeśli nie korzystasz z przyznanego limitu, nie ponosisz żadnych kosztów.
 5. Opłata za wykorzystanie limitu – W przypadku wykorzystania limitu płacisz 11% prowizji w każdym okresie rozliczeniowym.
 6. Dostępność środków – Ciągły dostęp do dodatkowych środków do wysokości przyznanego limitu kredytowego, dostępny 24/7 przez Panel Klienta.
 7. Funkcjonalność i wygoda – Możliwość realizowania przelewów internetowych, wypłat z bankomatów, płatności zbliżeniowych za pomocą smartfona.

Ile dać do koperty na wesele? Najważniejsze informacje

Wybór kwoty do koperty na wesele zależy od wielu czynników, ale przede wszystkim od osobistych możliwości finansowych i relacji z parą młodą. Ważne jest, aby pamiętać, że prezent ślubny, niezależnie od jego wartości, jest wyrazem naszego uczucia i dobrych życzeń dla nowożeńców. Warto także pamiętać o eleganckim zapakowaniu prezentu, aby podkreślić jego wyjątkowy charakter.

 

check-complete ic-delete ic-delete date ic-edit-48px ic-error ic-chevron-left-double ic-chevron-left moneza-logo-sme ic-chevron-right-double ic-chevron-right upload ic-visibility-48px ic-visibility-off-48px halvo menu toggler icon halvo cross icon