Co grozi za niespłacenie karty kredytowej?

02.06.2023
Nowy Klient
Klient, który nigdy nie zawarł z Fincard Umowy o Wirtualną Kartę Kredytową
Klient Powracający
Klient, który zawarł już uprzednio z Fincard Umowę o Wirtualną Kartę Kredytową

Jaka kwota

1000
3000
Minimalna kwota do zapłaty
Stanowi 3% Limitu Kredytowego wykorzystanego na dzień poprzedzający wygenerowanie Zestawienia Operacji za pierwszy Okres rozliczeniowy obliczoną przy założeniu, że Klient wykorzysta w tym okresie cały udzielony Limit Kredytowy i nie dojdzie do przekroczenia Limitu Kredytowego.
Stanowi sumę 3% Limitu Kredytowego wykorzystanego na dzień poprzedzający wygenerowanie Zestawienia Operacji oraz Prowizji za pierwszy Okres rozliczeniowy obliczoną przy założeniu, że Klient wykorzysta w tym okresie cały udzielony Limit Kredytowy i nie dojdzie do przekroczenia Limitu Kredytowego.
Weź
Pierwszy okres rozliczeniowy do roku. Opcje spłaty: Spłata w całości -lub Minimalna Kwota do Zapłaty (tylko kapitał) - , Minimalna Kwota do zapłaty
RRSO:
%
Oznacza rzeczywistą roczną stopę oprocentowania obliczoną przy założeniu, iż Klient przez cały okres trwania umowy (360 dni) będzie korzystał z udostępnionego mu limitu kredytowego w całości.
Oznacza rzeczywistą roczną stopę oprocentowania obliczoną przy założeniu, iż Klient przez cały okres trwania umowy (360 dni) będzie korzystał z udostępnionego mu limitu kredytowego w całości.

Co grozi za niespłacenie karty kredytowej? To pytanie z pewnością zasługuje na Twoją uwagę, jeżeli korzystasz z takiego narzędzia finansowego. Przez kolejne akapity przeprowadzimy Cię przez to istotne zagadnienie.

Co grozi za niespłacenie karty kredytowej? Prawda o konsekwencjach

Kiedy po raz pierwszy dostajesz kartę kredytową online, bank podkreśla wiele jej zalet. Lecz co grozi za niespłacenie karty kredytowej? Jest to temat, który często bywa pomijany. Główne konsekwencje to przede wszystkim narastające odsetki oraz negatywne wpisy w bazach dłużników, takich jak BIK. 

Szczegółowe konsekwencje niespłacenia karty kredytowej

Nie można przecenić powagi sytuacji, w której zalegasz ze spłatą karty kredytowej. Po pierwsze, Twój dług szybko rośnie z powodu odsetek, które są karą za opóźnienie w spłacie. Po drugie, Twój scoring kredytowy spada, co utrudnia zaciągnięcie kredytu w przyszłości. W końcu, w najgorszym scenariuszu, możesz zostać postawiony przed sądem i zmuszony do zapłaty długu. Jest to na tyle poważne, że warto dobrze zastanowić się nad swoimi wyborami finansowymi i kontrolować sytuację finansową.

Pozabankowe karty kredytowe jako alternatywa

Co grozi za niespłacenie karty kredytowej? Czy jest sposób, aby zminimalizować ryzyko? Odpowiedzią na te pytania może być oferta pozabankowych kart kredytowych. Na przykład, NetCredit oferuje szereg korzyści:

 • 16% prowizji od wykorzystanego limitu w każdym cyklu rozliczeniowym
 • Brak opłat za wydanie i obsługę karty
 • Brak opłat za aktywację i blokadę karty
 • Brak opłat za przedterminowe zakończenie umowy
 • Brak opłat za wypłatę środków z bankomatów
 • Brak opłat za płatności internetowe (Google Pay, Apple Pay) oraz przelewy z konta karty
 • Bezpłatne płatności zbliżeniowe

Takie rozwiązania mogą pomóc zminimalizować ryzyko związane z niespłaceniem karty kredytowej. Warto przemyśleć tę alternatywę i wziąć pod uwagę podczas wnioskowania o ten produkt finansowy.

Share
Aplikuj już dziś!

Zaufało nam już ponad pół miliona Polaków. Teraz kolej na Ciebie!

Jak uniknąć konsekwencji niespłacenia karty kredytowej?

Jak wiadomo, zapobieganie jest lepsze niż leczenie. Oto kilka praktycznych rad, które mogą pomóc Ci uniknąć problemu z niespłaceniem karty kredytowej:

 1. Pamiętaj, że karta kredytowa nie jest dodatkowymi pieniędzmi. To narzędzie, które musisz umiejętnie zarządzać.
 2. Ustal budżet i trzymaj się go. Nie wydawaj więcej, niż możesz sobie pozwolić.
 3. Spłacaj saldo w pełni każdego miesiąca. Jeżeli to nie jest możliwe, staraj się przynajmniej spłacać więcej niż minimalną kwotę.
 4. Zawsze czytaj umowy i regulaminy. Zrozumienie, na co się zgadzasz, pomoże Ci uniknąć niespodziewanych opłat.

FAQ – najczęściej zadawane pytania

Co grozi za niespłacenie karty kredytowej?

Konsekwencje niespłacenia karty kredytowej obejmują narastające odsetki, negatywne wpisy w bazach dłużników i możliwość procesu sądowego.

Czy istnieją karty kredytowe bez odsetek?

Odsetki naliczane są zazwyczaj tylko wtedy, gdy w danym okresie rozliczeniowym nie nastąpi terminowa płatność. Zarówno banki jak i instytucje pozabankowe nakładają jednak prowizję od wykorzystanego limitu kredytowego. W przypadku oferty NetCredit jest to 16% w każdym cyklu rozliczeniowym od wykorzystanego limitu.

Jak mogę uniknąć konsekwencji niespłacenia karty kredytowej?

Najlepszym sposobem jest płatność salda w pełni każdego miesiąca, trzymanie się budżetu i dobrze zrozumienie warunków swojej umowy. Jeżeli nie możesz w danym okresie rozliczeniowym terminowo spłacić zobowiązania, koniecznie skontaktuj się z bankiem lub firmą pozabankową, która wydała kartę kredytową, aby ustalić szczegóły i skonsultować możliwość przesunięcia płatności w czasie.

Czy niespłacenie karty kredytowej wpłynie na moją zdolność kredytową?

Tak, niespłacenie karty kredytowej negatywnie wpływa na Twój scoring kredytowy, co może utrudnić Ci zaciągnięcie kredytu w przyszłości. 

Jakie są korzyści z korzystania z kart kredytowych oferowanych przez firmy pozabankowe jak NetCredit?

Firmy pozabankowe, takie jak NetCredit, często oferują karty kredytowe od ręki, z korzystnymi warunkami dla klienta, takimi jak brak opłat za aktywację i obsługę karty czy bezpłatne płatności zbliżeniowe. Proces wnioskowania jest uproszczony i nie wymaga dostarczania do firmy pozabankowej szczegółowej dokumentacji finansowej, czy zaświadczeń od pracodawcy, Wszystkie dane podane we wniosku są danymi deklaratywnymi, a osoba wypełniająca wniosek zaznacza, że podane dane są prawidłowe i bierze za nie pełną odpowiedzialność.

Czytając ten przewodnik, masz teraz solidne podstawy do zrozumienia, co grozi za niespłacenie karty kredytowej. Pamiętaj, że Twoja decyzja o korzystaniu z karty kredytowej od ręki powinna być świadoma i odpowiedzialna.

Zachęcamy również do przeczytania innych naszych artykułów w tematyce kart kredytowych:

 

check-complete ic-delete ic-delete date ic-edit-48px ic-error ic-chevron-left-double ic-chevron-left moneza-logo-sme ic-chevron-right-double ic-chevron-right upload ic-visibility-48px ic-visibility-off-48px halvo menu toggler icon halvo cross icon