Szybka pożyczka bez sprawdzania zdolności kredytowej - czy to możliwe?

26.09.2022
Nowy Klient
Klient, który nigdy nie zawarł z Fincard Umowy o Wirtualną Kartę Kredytową
Klient Powracający
Klient, który zawarł już uprzednio z Fincard Umowę o Wirtualną Kartę Kredytową

Jaka kwota

1000
3000
Minimalna kwota do zapłaty
Stanowi 3% Limitu Kredytowego wykorzystanego na dzień poprzedzający wygenerowanie Zestawienia Operacji za pierwszy Okres rozliczeniowy obliczoną przy założeniu, że Klient wykorzysta w tym okresie cały udzielony Limit Kredytowy i nie dojdzie do przekroczenia Limitu Kredytowego.
Stanowi sumę 3% Limitu Kredytowego wykorzystanego na dzień poprzedzający wygenerowanie Zestawienia Operacji oraz Prowizji za pierwszy Okres rozliczeniowy obliczoną przy założeniu, że Klient wykorzysta w tym okresie cały udzielony Limit Kredytowy i nie dojdzie do przekroczenia Limitu Kredytowego.
Weź
Pierwszy okres rozliczeniowy do roku. Opcje spłaty: Spłata w całości -lub Minimalna Kwota do Zapłaty (tylko kapitał) - , Minimalna Kwota do zapłaty
RRSO:
%
Oznacza rzeczywistą roczną stopę oprocentowania obliczoną przy założeniu, iż Klient przez cały okres trwania umowy (360 dni) będzie korzystał z udostępnionego mu limitu kredytowego w całości.
Oznacza rzeczywistą roczną stopę oprocentowania obliczoną przy założeniu, iż Klient przez cały okres trwania umowy (360 dni) będzie korzystał z udostępnionego mu limitu kredytowego w całości.

Nieodłącznym elementem pozyskiwania kredytu bankowego bądź pożyczki bankowej jest ocena zdolności kredytowej klienta. Banki sprawdzają, czy potencjalny pożyczkobiorca będzie w stanie spłacić zobowiązanie w umownym terminie wraz z odsetkami. Czy istnieje możliwość uzyskania pożyczki bez zdolności kredytowej? Tak, lecz udzielają jej nie banki, a wybrane firmy pożyczkowe z sektora pozabankowego.

Czym jest zdolność kredytowa?

Aby zrozumieć ideę pożyczek bez zdolności kredytowej, należy w pierwszej kolejności ustalić, czym w ogóle jest owa zdolność? Otóż banki chcą się upewnić, czy dochody klienta okażą się wystarczające, aby spłacić pożyczkę w terminie. Ocenia się więc:

  • wysokość miesięcznych dochodów,
  • źródło dochodów,
  • koszty, jakie średnio ponosi pożyczkobiorca w częstotliwości miesięcznej,
  • inne zobowiązania finansowe, jakie posiada.

Im wyższa zdolność kredytowa, tym większa szansa na otrzymanie pożyczki bądź kredytu. Należy mieć na uwadze, że banki niemal zawsze oceniają zdolność kredytową swoich klientów. Wśród ich ofert nie znajdziemy pożyczek bez weryfikacji, a jeśli już, to są one skierowane wyłącznie do stałych klientów i udzielane na stosunkowo niskie kwoty. Tymczasem wiele firm pożyczkowych nie ocenia zdolności kredytowej swoich klientów lub podchodzi do tego etapu w sposób bardziej liberalny od banków, dlatego też o finansowanie mogą ubiegać się osoby, którym bank odmówił kredytu bądź pożyczki.

Pożyczka bez zdolności kredytowej – dla kogo?

Pożyczka bez zdolności kredytowej to oferta skierowana do klientów pełnoletnich, posiadających pełną zdolność do czynności prawnych. Ponadto muszą oni posiadać polskie obywatelstwo, ważny dowód osobisty i konto w polskim banku (czasami nie jest ono konieczne, zwłaszcza gdy ubiegamy się o pożyczkę gotówkową na czek giro). Co istotne, firmy pożyczkowe, choć często nie oceniają zdolności kredytowej swoich potencjalnych klientów, sprawdzają ich historię kredytową. Należy więc upewnić się, że wszelkie poprzednie zobowiązania finansowe zostały spłacone w terminie. Firmy sprawdzają bowiem bazy dłużników, takie jak, chociażby BIK czy KRD.

Share
Aplikuj już dziś!

Zaufało nam już ponad pół miliona Polaków. Teraz kolej na Ciebie!

Jak otrzymać pożyczkę bez zdolności kredytowej?

Pożyczkę bez zdolności kredytowej można otrzymać na dwa sposoby, w zależności od tego, czy zależy nam na formie gotówkowej , czy bezgotówkowej. W pierwszym przypadku będziemy musieli wypełnić wniosek online, który dostępny jest na stronie internetowej wybranej przez nas firmy pożyczkowej. We wniosku należy podać dane osobowe oraz wybrane dane z dowodu osobistego. Następnie będziemy musieli przejść procedurę weryfikacyjną, która polega na zalogowaniu się do bankowości elektronicznej i wykonaniu przelewu na rachunek firmy pożyczkowej w wysokości 1 gr lub 1 zł. W ten sposób, firmy pożyczkowe odsiewają osoby zadłużone, które nie mają nawet symbolicznej kwoty na swoim koncie bankowym. Po dopełnieniu wszelkich formalności, pieniądze zostaną przekazane na nasze konto niemalże natychmiastowo. 

Tymczasem istnieje również pożyczka gotówkowa bez zdolności kredytowej w formie gotówkowej. Po wypełnieniu wniosku należy udać się z czekiem giro do oddziału pocztowego, gdzie otrzymamy pieniądze do ręki. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie posiadają konta bankowego bądź nie chcą pozyskać finansowania za jego pośrednictwem.

Zalety szybkiej pożyczki bez zdolności kredytowej

O pożyczkę bez zdolności kredytowej mogą ubiegać się nawet osoby, którym bank odmówił udzielenia finansowania. Są to zazwyczaj klienci, którzy uzyskują dochody z umów cywilnoprawnych, rent bądź emerytur. Często również nie posiadają oni wysokich dochodów. Tymczasem pożyczka bez zdolności kredytowej online nie wymaga przedstawiania żadnych zaświadczeń, które potwierdzałyby zdolność klienta do zaciągania zobowiązań finansowych. Pieniądze można przeznaczyć na dowolny cel, a na naszym koncie mogą się one znaleźć nawet w kilkanaście minut. 

Co istotne, pożyczka bez oceny zdolności kredytowej wybierana jest także przez osoby, którym bank co prawda udzieliłby finansowania, lecz którym zależy na jak najszybszym pozyskaniu środków finansowych. Procedura kredytowania w banku zwykle trwa minimum kilka dni, podczas gdy firmy pożyczkowe przekazują pieniądze na konto w kilkanaście minut. Pożyczkę natomiast spłaca się w wygodnych, miesięcznych ratach, których ilość zależy od wartości pożyczonego kapitału oraz możliwości i potrzeb własnych klienta.

 

Pożyczka czy pozabankowa karta kredytowa?

Pożyczka pozabankowa bez zdolności kredytowej to doskonały sposób na jednorazowe pozyskanie gotówki. Jeśli jednak potrzebujemy dodatkowych pieniędzy częściej, to warto pomyśleć o pozabankowej karcie kredytowej, dzięki której możemy swobodnie płacić za towary oraz usługi kupowane zarówno stacjonarnie, jak i przez internet. 

Pozabankowa karta kredytowa działa na takich samych zasadach, jak karta wydawana przez banki, jednak procedura jej uzyskania jest znacznie uproszczona, tak jak w przypadku pożyczek bez oceny zdolności kredytowej. Warto mieć na uwadze, że wniosek o kartę składamy tylko raz, natomiast z przyznanego w jej ramach limitu możemy korzystać przez cały okres obowiązywania umowy. Dlatego też rozważmy wybór karty, jeśli co jakiś czas brakuje nam wolnej gotówki. 

check-complete ic-delete ic-delete date ic-edit-48px ic-error ic-chevron-left-double ic-chevron-left moneza-logo-sme ic-chevron-right-double ic-chevron-right upload ic-visibility-48px ic-visibility-off-48px halvo menu toggler icon halvo cross icon