Najlepiej płatne zawody w Polsce 2024 - TOP 10 najlepszych zawodów

20.02.2023
Nowy Klient
Klient, który nigdy nie zawarł z Fincard Umowy o Wirtualną Kartę Kredytową
Klient Powracający
Klient, który zawarł już uprzednio z Fincard Umowę o Wirtualną Kartę Kredytową

Jaka kwota

1000
3000
Minimalna kwota do zapłaty
Stanowi 3% Limitu Kredytowego wykorzystanego na dzień poprzedzający wygenerowanie Zestawienia Operacji za pierwszy Okres rozliczeniowy obliczoną przy założeniu, że Klient wykorzysta w tym okresie cały udzielony Limit Kredytowy i nie dojdzie do przekroczenia Limitu Kredytowego.
Stanowi sumę 3% Limitu Kredytowego wykorzystanego na dzień poprzedzający wygenerowanie Zestawienia Operacji oraz Prowizji za pierwszy Okres rozliczeniowy obliczoną przy założeniu, że Klient wykorzysta w tym okresie cały udzielony Limit Kredytowy i nie dojdzie do przekroczenia Limitu Kredytowego.
Weź
Pierwszy okres rozliczeniowy do roku. Opcje spłaty: Spłata w całości -lub Minimalna Kwota do Zapłaty (tylko kapitał) - , Minimalna Kwota do zapłaty
RRSO:
%
Oznacza rzeczywistą roczną stopę oprocentowania obliczoną przy założeniu, iż Klient przez cały okres trwania umowy (360 dni) będzie korzystał z udostępnionego mu limitu kredytowego w całości.
Oznacza rzeczywistą roczną stopę oprocentowania obliczoną przy założeniu, iż Klient przez cały okres trwania umowy (360 dni) będzie korzystał z udostępnionego mu limitu kredytowego w całości.

Wybierając ścieżkę kariery, większość osób zastanawia się nad tym, jakie zarobki będzie osiągać na danym stanowisku. Oto 10 najlepiej płatnych zawodów w Polsce, w których zdecydowanie warto się rozwijać. Gdzie zarabia się najlepiej?

Programista

Już od kilku lat na czele rankingów plasują się programiści, których zarobki sięgają nawet 20 000 zł netto. Wiele zależy oczywiście od posiadanego doświadczenia zawodowego oraz języka bądź języków programowania, jakimi posługuje się pracownik. Choć praca w IT wydaje się doskonałym rozwiązaniem, warto mieć świadomość, że nie jest ona dla każdego. Programista musi być na bieżąco ze wszystkimi nowościami ze świata technologii, a jednocześnie musi on stale rozwijać posiadane umiejętności. Pracodawcy często nie wymagają ukończenia studiów informatycznych – wystarczający okazuje się kurs programowania, na przykład w formie Bootcamp, skupiający się na intensywnej nauce programowania od strony praktycznej.

Dyrektor finansowy

Dyrektor finansowy to osoba, która pełni w firmie nieodzowną funkcję – jak sama nazwa wskazuje, zarządza ona szeroko pojętymi finansami przedsiębiorstwa. Skupia się na pozyskiwaniu nowych źródeł finansowania, utrzymaniu płynności finansowej, lokowaniu wolnych środków pieniężnych, optymalizacji kosztów. Zazwyczaj dyrektorowi finansowemu podlega cały zespół księgowy oraz pracowników działu finansów. Wchodzi więc on w rolę managera, który dodatkowo musi odpowiednio zarządzać pracownikami. Dyrektorzy finansowi zarabiają w Polsce od 10 000 do nawet 30 000 zł, choć wyższe stawki dotyczą głównie osób pełniących tę funkcję w dużych, międzynarodowych korporacjach.

Manager/Dyrektor marketingu

Jednym z lepiej płatnych zawodów jest również manager/dyrektor działu marketingu i reklamy. Podobnie jak dyrektor finansowy, zajmuje się on zarządzaniem zespołem oraz różnego typu projektami. Jego praca nie jest prosta – musi być bowiem na bieżąco ze wszystkimi nowinkami technicznymi, które można wykorzystać w komunikacji z klientem. Manager/Dyrektor marketingu zarabia od 8 000 do nawet 20 000 zł miesięcznie.

Główny księgowy

Stanowisko głównego księgowego często bywa mylone ze stanowiskiem dyrektora finansowego. Należy jednak mieć świadomość, że obowiązki w tym zawodzie są nieco inne. Główny księgowy zajmuje się kwestiami związanymi z rachunkowością firmy oraz podatkami. Prowadzi księgowość, sporządza sprawozdania finansowe, opracowuje plan optymalizacji podatkowej. Nadzoruje też pracę pozostałych osób z działu księgowości. Główny księgowy może zarobić od 8 000 do 15 000 zł miesięcznie.

Adwokat

Adwokaci zarabiają w Polsce średnio od 8 000 zł do 15 000 zł miesięcznie. Ich zarobki zależą przede wszystkim od miejsca zatrudnienia. Niektórzy wybierają korporacje, w których wynagrodzenie jest określane odgórnie, lecz zarazem jego kwota jest stosunkowo wysoka. Inni decydują się prowadzić własną działalność gospodarczą – w takim przypadku wysokość miesięcznych zarobków nie jest niczym ograniczona. Należy mieć świadomość, że aby zostać adwokatem, najpierw trzeba ukończyć 5-letnie studia na kierunku prawo, a następnie 3-letnią aplikację.

Specjalista ds. bezpieczeństwa sieci

W Polsce brakuje specjalistów, którzy posiadają wykształcenie informatyczne, jednak nie zajmują się programowaniem, a systemami ochrony sieci. Rozwój nowoczesnych technologii sprawia, że mogą oni nie tylko bez problemu znaleźć zatrudnienie, lecz również mogą liczyć na stosunkowo wysokie zarobki. Te zaczynają się od 8 000 zł miesięcznie i sięgają nawet 20 000 zł. Managerowie działów w dużych korporacjach mogą zarobić nawet dwa razy tyle.

Share
Aplikuj już dziś!

Zaufało nam już ponad pół miliona Polaków. Teraz kolej na Ciebie!

Lekarz

Zarobki polskich lekarzy w zależności od specjalizacji sięgają nawet 20 000 zł miesięcznie. Mowa o etatach w państwowych lub prywatnych szpitalach. Lekarze najczęściej prowadzą także własne gabinety, dzięki czemu osiągają jeszcze wyższe zarobki. Warto jednak pamiętać, że aby zostać lekarzem, trzeba ukończyć studia na kierunku medycyna, a następnie konkretną specjalizację. Droga do zawodu jest więc długa i stosunkowo trudna, a praca wymaga nieustannego skupienia i jest narażona na bardzo duży stres.

Band manager

Brand manager to inaczej manager lub opiekun marki. Statystycznie osoba na tym stanowisku zarabia około 11 000 zł miesięcznie. Do jej obowiązków należy dbanie o rozwój i promocję konkretnej marki, mając na uwadze przede wszystkim uwarunkowania rynkowe, które zmieniają się w czasie. Aby zostać brand managerem, należy ukończyć studia na kierunku związanym z marketingiem.

HR Business Partner

HR Business Partner zatrudniony jest przede wszystkim w międzynarodowych korporacjach. Do jego obowiązków należy planowanie i wdrażanie strategii z zakresu zarządzania szeroko pojętym kapitałem ludzkim. Zarobki tego specjalisty wynoszą około 10 000 zł miesięcznie, choć wiele zależy tutaj dokładnie od tego, jakie funkcje pełni w przedsiębiorstwie.

Inżynier ds. jakości

Inżynierowie ds. jakości zarabiają w Polsce średnio 9 000 – 10 000 zł miesięcznie. Zatrudnieni są przede wszystkim w firmach produkcyjnych, które specjalizują się w dostarczaniu na rynek konkretnego produktu bądź danej gamy produktów. Do ich obowiązków należy przeprowadzania badań z zakresu kontroli jakości, opracowywanie planów kontroli czy dopuszczania poszczególnych surowców do produkcji.

Kim opłaca się zostać w przyszłości?

W jakim zawodzie zarabia się najwięcej? Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna, jednak planując ścieżkę kariery, warto wziąć pod uwagę powyższy ranking. W większości przypadków konieczne okazuje się zdobycie wykształcenia kierunkowego, na przykład na dedykowanych studiach lub kursach. Warto więc zainwestować w siebie, a w przypadku braku środków finansowych można sięgnąć po pożyczkę przez internet na konto bankowe.

Udzielana jest ona na prostych i jasnych warunkach, a czas oczekiwania na wypłatę środków jest naprawdę krótki. Chcąc dobrze wybrać zawód, nie można ograniczać się finansami – ważne, aby w przyszłości móc uzyskać dobrze płatną pracę, która dodatkowo będzie spełniała nasze oczekiwania i da nam dużo satysfakcji. Przekrój dobrze płatnych zawodów jest bardzo szeroki, dlatego każdy z pewnością będzie w stanie znaleźć idealne stanowisko, zgodne z preferencjami i zainteresowaniami.

 

check-complete ic-delete ic-delete date ic-edit-48px ic-error ic-chevron-left-double ic-chevron-left moneza-logo-sme ic-chevron-right-double ic-chevron-right upload ic-visibility-48px ic-visibility-off-48px halvo menu toggler icon halvo cross icon