Posiadanie więcej, niż jednego zobowiązania finansowego, może powodować problemy z regularnym spłacaniem długów. Pętla kredytowa czy też pętla długów to sytuacja, w której osoba zadłużona nie potrafi z bieżących dochodów uregulować swoich zobowiązań. W tym celu może więc zaciągnąć pożyczkę oddłużeniową. Pozostaje jednak pytanie, czy rzeczywiście jest to najlepsze z możliwych rozwiązań?
Pożyczka na oddłużenie – charakterystyka produktu
Środki pieniężne uzyskane z pożyczki oddłużeniowej pomagają w spłacie poprzednich, często mocno przeterminowanych zobowiązań finansowych, takich jak kredyty, pożyczki, rachunki za mieszkanie czy media. Pożyczki, która stanowi pomoc w oddłużaniu kredytów czy innego rodzaju zobowiązań, nie udzielają banki, a jedynie firmy pożyczkowe.
Teoretycznie każdego rodzaju pożyczka może posłużyć do spłacenia długów, bowiem klient nie musi podawać celu, w jakim ją zaciąga. Nie ma on również obowiązku dokumentować, na co zostały przeznaczone środki finansowe. Warto mieć na uwadze, że pożyczka oddłużeniowa stanowi kolejne zobowiązanie, które będzie trzeba spłacić w uzgodnionym terminie.
Często okres kredytowania jest wydłużony i dopasowany do możliwości pożyczkobiorcy, dzięki czemu może on zacząć spłacać dług po jakimś czasie od jego zaciągnięcia. Niemniej jednak będzie on musiał oddać pożyczony kapitał wraz z umownymi odsetkami.
Jak uzyskać pożyczkę na spłatę długów?
O pożyczkę na spłatę długów można wnioskować przez internet, a więc bez konieczności wychodzenia z domu. Wniosek dostępny jest na stronie internetowej wybranej firmy pożyczkowej – należy podać w nim swoje dane osobowe, dane z dowodu osobistego, kwotę pożyczki czy zaświadczyć, że posiada się źródło dochodów.
Pożyczkę można uzyskać w kilka chwil, gdyż nie ma obowiązku dostarczania dodatkowych zaświadczeń. Niemniej jednak klient musi przejść procedurę weryfikacyjną, która polega na zalogowaniu się do bankowości internetowej i wykonaniu przelewu na symboliczną kwotę w celu potwierdzenia swojej tożsamości.