Zastrzeżenie Numeru PESEL - Co To Oznacza i Jak Łatwo Możesz To Odwołać

07.06.2024
Nowy Klient
Klient, który nigdy nie zawarł z Fincard Umowy o Wirtualną Kartę Kredytową
Klient Powracający
Klient, który zawarł już uprzednio z Fincard Umowę o Wirtualną Kartę Kredytową

Jaka kwota

1000
3000
Minimalna kwota do zapłaty
Stanowi 3% Limitu Kredytowego wykorzystanego na dzień poprzedzający wygenerowanie Zestawienia Operacji za pierwszy Okres rozliczeniowy obliczoną przy założeniu, że Klient wykorzysta w tym okresie cały udzielony Limit Kredytowy i nie dojdzie do przekroczenia Limitu Kredytowego.
Stanowi sumę 3% Limitu Kredytowego wykorzystanego na dzień poprzedzający wygenerowanie Zestawienia Operacji oraz Prowizji za pierwszy Okres rozliczeniowy obliczoną przy założeniu, że Klient wykorzysta w tym okresie cały udzielony Limit Kredytowy i nie dojdzie do przekroczenia Limitu Kredytowego.
Weź
Pierwszy okres rozliczeniowy do roku. Opcje spłaty: Spłata w całości -lub Minimalna Kwota do Zapłaty (tylko kapitał) - , Minimalna Kwota do zapłaty
RRSO:
%
Oznacza rzeczywistą roczną stopę oprocentowania obliczoną przy założeniu, iż Klient przez cały okres trwania umowy (360 dni) będzie korzystał z udostępnionego mu limitu kredytowego w całości.
Oznacza rzeczywistą roczną stopę oprocentowania obliczoną przy założeniu, iż Klient przez cały okres trwania umowy (360 dni) będzie korzystał z udostępnionego mu limitu kredytowego w całości.

Twoje bezpieczeństwo i ochrona danych osobowych są dla nas priorytetem. Dlatego chcemy Cię poinformować o ważnym aspekcie związanym z wnioskowaniem o kartę kredytową lub podwyższenie limitu kredytowego – zastrzeżeniem numeru PESEL.

Co to jest zastrzeżenie numeru PESEL?

Zastrzeżenie numeru PESEL to zabezpieczenie, które chroni Twoje dane osobowe przed nieuprawnionym wykorzystaniem. Od 1 czerwca 2024 roku, wszystkie instytucje finansowe muszą sprawdzać, czy numer PESEL klienta jest zastrzeżony, zanim zawrą z nim jakąkolwiek umowę, w tym umowę o kartę kredytową.

Dlaczego warto to sprawdzić przed złożeniem wniosku?

Jeśli Twój numer PESEL jest zastrzeżony, Twój wniosek o kartę kredytową lub podwyższenie limitu kredytowego zostanie automatycznie odrzucony. Dlatego, zanim złożysz wniosek, upewnij się, że Twój numer PESEL nie jest zastrzeżony. Na szczęście, sprawdzenie i cofnięcie zastrzeżenia numeru PESEL jest szybkie i proste. Wszystko jest w Twoich rękach.

Jak cofnąć zastrzeżenie numeru PESEL?

Jeżeli Twój numer PESEL jest zastrzeżony, możesz to łatwo zmienić, logując się na stronie www.gov.pl lub do aplikacji mObywatel.

Alternatywnie, możesz również udać się do urzędu gminy, aby cofnąć zastrzeżenie numeru PESEL.

Jeżeli chcesz wnioskować o kartę kredytową lub zwiększyć limit kredytowy, Twój numer PESEL nie może być zastrzeżony. Natomiast pamiętaj, że po zawarciu  z nami umowy, w łatwy sposób możesz ponownie zastrzec swój numer PESEL, jeśli tylko zechcesz.

Co dalej?

Pamiętaj, że cofnięcie zastrzeżenia numeru PESEL to proces prosty i nieskomplikowany. Jeśli Twój numer PESEL jest zastrzeżony, nie musisz się martwić – wystarczy kilka kroków, aby go odblokować. Po  cofnięciu zastrzeżenia, będziesz mógł bez przeszkód złożyć wniosek o kartę kredytową.

Dbamy o Twoje bezpieczeństwo i chcemy, aby proces wnioskowania o kartę kredytową był dla Ciebie jak najprostszy. Sprawdź, czy Twój numer PESEL nie jest zastrzeżony, i jeśli jest – cofnij to zastrzeżenie. Dzięki temu złożysz wniosek bez obaw o odrzucenie z powodu zastrzeżenia indywidualnego numeru identyfikacyjnego i będziesz mógł korzystać z naszych usług bez przeszkód. Jeżeli Twój wniosek został odrzucony z uwagi na zastrzeżony PESEL, po odwołaniu zastrzeżenia, możesz bezzwłocznie złożyć nowy wniosek o kartę..

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, jesteśmy tu, aby Ci pomóc!

Share
Aplikuj już dziś!

Zaufało nam już ponad pół miliona Polaków. Teraz kolej na Ciebie!

check-complete ic-delete ic-delete date ic-edit-48px ic-error ic-chevron-left-double ic-chevron-left moneza-logo-sme ic-chevron-right-double ic-chevron-right upload ic-visibility-48px ic-visibility-off-48px halvo menu toggler icon halvo cross icon