Ile kosztuje wymiana okien w bloku?

26.06.2024
Nowy Klient
Klient, który nigdy nie zawarł z Fincard Umowy o Wirtualną Kartę Kredytową
Klient Powracający
Klient, który zawarł już uprzednio z Fincard Umowę o Wirtualną Kartę Kredytową

Jaka kwota

1000
3000
Minimalna kwota do zapłaty
Stanowi 3% Limitu Kredytowego wykorzystanego na dzień poprzedzający wygenerowanie Zestawienia Operacji za pierwszy Okres rozliczeniowy obliczoną przy założeniu, że Klient wykorzysta w tym okresie cały udzielony Limit Kredytowy i nie dojdzie do przekroczenia Limitu Kredytowego.
Stanowi sumę 3% Limitu Kredytowego wykorzystanego na dzień poprzedzający wygenerowanie Zestawienia Operacji oraz Prowizji za pierwszy Okres rozliczeniowy obliczoną przy założeniu, że Klient wykorzysta w tym okresie cały udzielony Limit Kredytowy i nie dojdzie do przekroczenia Limitu Kredytowego.
Weź
Pierwszy okres rozliczeniowy do roku. Opcje spłaty: Spłata w całości -lub Minimalna Kwota do Zapłaty (tylko kapitał) - , Minimalna Kwota do zapłaty
RRSO:
%
Oznacza rzeczywistą roczną stopę oprocentowania obliczoną przy założeniu, iż Klient przez cały okres trwania umowy (360 dni) będzie korzystał z udostępnionego mu limitu kredytowego w całości.
Oznacza rzeczywistą roczną stopę oprocentowania obliczoną przy założeniu, iż Klient przez cały okres trwania umowy (360 dni) będzie korzystał z udostępnionego mu limitu kredytowego w całości.

Wymiana okien w bloku to inwestycja, która może znacznie poprawić komfort życia, estetykę mieszkania oraz zmniejszyć rachunki za ogrzewanie. Zastanawiasz się, ile to kosztuje? Przeczytaj nasz przewodnik, aby dowiedzieć się wszystkiego na ten temat. Od czego zależy koszt wymiany, ile mogą kosztować nowe okna i montaż, a także przykładowy kosztorys na rok 2024 – wszystko to znajdziesz poniżej.

Od czego zależy koszt wymiany okien w bloku?

Koszt wymiany okien w bloku zależy od kilku kluczowych czynników. Po pierwsze, materiał, z którego wykonane są okna. Najpopularniejsze opcje to okna PVC, drewniane i aluminiowe, z których każde ma swoje zalety i wady oraz różni się ceną. Po drugie, wielkość i liczba okien do wymiany – większe okna i większa ich liczba zwiększają całkowity koszt.

Kolejnym czynnikiem jest typ i rodzaj szkła używanego w oknach. Szkło energooszczędne, antywłamaniowe czy dźwiękochłonne może znacznie podnieść cenę. Montaż to kolejny istotny element. Profesjonalna ekipa zapewni odpowiednie wykonanie, ale jej usługi wiążą się z dodatkowymi kosztami. Dodatkowe elementy, takie jak rolety, moskitiery czy parapety, również wpłyną na finalną cenę. Wreszcie, lokalizacja – ceny mogą się różnić w zależności od regionu Polski. W miastach takich jak Warszawa czy Kraków koszty mogą być wyższe niż w mniejszych miejscowościach.

Ile kosztują okna do mieszkania w bloku?

Koszt samych okien może znacznie się różnić w zależności od wybranych opcji. Okna PVC to najczęściej wybierana opcja ze względu na dobrą relację ceny do jakości. Średni koszt jednego standardowego okna PVC o wymiarach 150×150 cm wynosi od 700 do 1200 zł. Drewniane okna są droższe – ich cena zaczyna się od około 1500 zł za sztukę i może sięgać nawet 3000 zł, w zależności od rodzaju drewna i wykończenia. Aluminiowe okna, choć trwałe i eleganckie, są najdroższe – ich cena może wynosić od 2000 do nawet 4000 zł za okno.

Również dodatkowe funkcje, takie jak podwójne czy potrójne szyby, wpływają na koszt. Okno z podwójnym szkleniem kosztuje średnio o 20-30% więcej niż standardowe. Okna antywłamaniowe lub dźwiękochłonne mogą podnieść cenę o dodatkowe 500-1000 zł za okno.

Share
Aplikuj już dziś!

Zaufało nam już ponad pół miliona Polaków. Teraz kolej na Ciebie!

Ile kosztuje wstawienie okna w bloku 2024?

Koszt montażu okien w bloku również może się różnić w zależności od wielu czynników. Średni koszt montażu jednego okna PVC w bloku wynosi od 400 do 800 zł. Cena ta obejmuje demontaż starego okna, przygotowanie otworu oraz montaż nowego okna wraz z obróbką tynkarską.

Jeśli zdecydujemy się na bardziej skomplikowane rozwiązania, takie jak okna drewniane czy aluminiowe, koszt montażu może wzrosnąć do 600-1200 zł za okno. Warto również pamiętać, że dodatkowe usługi, takie jak montaż parapetów, rolet zewnętrznych czy moskitier, mogą zwiększyć całkowity koszt inwestycji.

Przykładowy kosztorys wymiany okien w bloku 2024

Aby lepiej zobrazować koszty związane z wymianą okien w bloku, przedstawiamy przykładowy kosztorys dla mieszkania z trzema oknami o standardowych wymiarach 150×150 cm.

 

Element kosztorysu Cena jednostkowa (zł) Ilość Koszt całkowity (zł)
Okno PVC (150×150 cm) 1000 3 3000
Demontaż starych okien 100 3 300
Montaż nowych okien 300 3 900
Parapety wewnętrzne i zewnętrzne 150 3 450
Moskitiery 100 3 300
Rolety zewnętrzne 600 3 1800
Suma 6750

 

W powyższym przykładzie całkowity koszt wymiany trzech okien w bloku wynosi 6,750 zł. Jest to koszt orientacyjny i rzeczywista cena może się różnić w zależności od indywidualnych kwestii, które szczegółowo omówiliśmy powyżej.

Podsumowując, wymiana okien w bloku to inwestycja, która może znacznie poprawić komfort życia i efektywność energetyczną mieszkania. Warto dokładnie przemyśleć wybór materiałów i dodatkowych opcji, aby dostosować inwestycję do własnych potrzeb i możliwości finansowych.

Jeżeli zastanawiasz się skąd wziąć gotówkę na niespodziewane wydatki, z pomocą przyjdzie Net Credit. Pozabankowa karta kredytowa z limitem do 10 000 złotych może być idealnym rozwiązaniem.

check-complete ic-delete ic-delete date ic-edit-48px ic-error ic-chevron-left-double ic-chevron-left moneza-logo-sme ic-chevron-right-double ic-chevron-right upload ic-visibility-48px ic-visibility-off-48px halvo menu toggler icon halvo cross icon