Ile kosztuje skrytka bankowa na rok 2024?

26.06.2024
Nowy Klient
Klient, który nigdy nie zawarł z Fincard Umowy o Wirtualną Kartę Kredytową
Klient Powracający
Klient, który zawarł już uprzednio z Fincard Umowę o Wirtualną Kartę Kredytową

Jaka kwota

1000
3000
Minimalna kwota do zapłaty
Stanowi 3% Limitu Kredytowego wykorzystanego na dzień poprzedzający wygenerowanie Zestawienia Operacji za pierwszy Okres rozliczeniowy obliczoną przy założeniu, że Klient wykorzysta w tym okresie cały udzielony Limit Kredytowy i nie dojdzie do przekroczenia Limitu Kredytowego.
Stanowi sumę 3% Limitu Kredytowego wykorzystanego na dzień poprzedzający wygenerowanie Zestawienia Operacji oraz Prowizji za pierwszy Okres rozliczeniowy obliczoną przy założeniu, że Klient wykorzysta w tym okresie cały udzielony Limit Kredytowy i nie dojdzie do przekroczenia Limitu Kredytowego.
Weź
Pierwszy okres rozliczeniowy do roku. Opcje spłaty: Spłata w całości -lub Minimalna Kwota do Zapłaty (tylko kapitał) - , Minimalna Kwota do zapłaty
RRSO:
%
Oznacza rzeczywistą roczną stopę oprocentowania obliczoną przy założeniu, iż Klient przez cały okres trwania umowy (360 dni) będzie korzystał z udostępnionego mu limitu kredytowego w całości.
Oznacza rzeczywistą roczną stopę oprocentowania obliczoną przy założeniu, iż Klient przez cały okres trwania umowy (360 dni) będzie korzystał z udostępnionego mu limitu kredytowego w całości.

Skrytki bankowe to bezpieczne miejsce do przechowywania wartościowych przedmiotów, dokumentów oraz gotówki. Korzystanie ze skrytki bankowej może być idealnym rozwiązaniem dla osób, które chcą zapewnić dodatkową ochronę swoim cennym rzeczom. W artykule omówimy, ile kosztuje wynajęcie skrytki bankowej na rok 2024, co można w niej przechowywać, czy można trzymać w niej pieniądze oraz kto ma dostęp do skrytki.

Ile kosztują skrytki bankowe na rok?

Koszt wynajęcia skrytki bankowej może się znacznie różnić w zależności od banku, lokalizacji oraz rozmiaru skrytki. Średnio, ceny wynajmu skrytek bankowych w Polsce na rok 2024 wahają się od 300 zł do 1500 zł rocznie.

 • Małe skrytki (do 1 litra): Koszt wynajmu wynosi od 300 zł do 500 zł rocznie.
 • Średnie skrytki (od 1 do 5 litrów): Cena za wynajem waha się od 500 zł do 1000 zł rocznie.
 • Duże skrytki (powyżej 5 litrów): Koszt wynajmu może wynosić od 1000 zł do 1500 zł rocznie.

Dodatkowo, niektóre banki mogą pobierać jednorazową opłatę administracyjną za założenie skrytki, która wynosi około 100-200 zł. Warto również zwrócić uwagę na ewentualne dodatkowe koszty, takie jak ubezpieczenie przechowywanych przedmiotów, które mogą podnieść całkowity koszt wynajmu skrytki.

Co można przechowywać w skrytkach bankowych?

Skrytki bankowe są przeznaczone do przechowywania różnorodnych wartościowych przedmiotów i dokumentów. Oto lista rzeczy, które można bezpiecznie przechowywać w skrytce bankowej:

 • Dokumenty: Akty notarialne, umowy, testamenty, ważne certyfikaty i inne istotne dokumenty.
 • Biżuteria: Cenne naszyjniki, pierścionki, zegarki oraz inne przedmioty jubilerskie.
 • Metale szlachetne: Złoto, srebro, platyna w postaci monet, sztabek lub biżuterii.
 • Kolekcje: Znaczków, monet, rzadkich książek, dzieł sztuki czy innych kolekcjonerskich przedmiotów.
 • Nośniki danych: Ważne cyfrowe nośniki danych, takie jak pendrive’y, dyski twarde czy płyty CD/DVD z ważnymi informacjami.

Czy w skrytce bankowej można trzymać pieniądze?

W skrytce bankowej można przechowywać gotówkę. Jest to jedna z bezpieczniejszych metod trzymania większych sum pieniędzy poza domem, szczególnie jeśli obawiasz się kradzieży lub innych zagrożeń. Warto jednak pamiętać, że pieniądze przechowywane w skrytce bankowej nie generują żadnych odsetek, w przeciwieństwie do środków trzymanych na koncie bankowym czy lokacie. Przechowywanie gotówki w skrytce bankowej może być więc bardziej kwestią bezpieczeństwa niż inwestycji.

Share
Aplikuj już dziś!

Zaufało nam już ponad pół miliona Polaków. Teraz kolej na Ciebie!

Kto ma dostęp do skrytki bankowej?

Dostęp do skrytki bankowej jest ściśle kontrolowany i ograniczony do osób uprawnionych. Zazwyczaj dostęp do skrytki ma tylko osoba, która ją wynajęła. Można jednak upoważnić inne osoby do korzystania ze skrytki, ale wymaga to formalnego zgłoszenia w banku oraz spełnienia określonych procedur bezpieczeństwa. W praktyce dostęp do skrytki bankowej wygląda następująco:

 • Wynajmujący: Osoba, która zawarła umowę z bankiem, ma pełny dostęp do skrytki.
 • Osoby upoważnione: Wynajmujący może upoważnić inne osoby do dostępu do skrytki. Upoważnienie to musi być złożone na piśmie i zaakceptowane przez bank.
 • Pracownicy banku: Pracownicy banku nie mają dostępu do zawartości skrytki, ale mogą asystować przy jej otwieraniu i zamykaniu w obecności wynajmującego lub osoby upoważnionej.

W razie śmierci wynajmującego, dostęp do skrytki może być udzielony osobom, które zostały upoważnione w testamencie lub przez sąd, co również wymaga odpowiednich procedur i dokumentów. Korzystanie ze skrytki bankowej zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa dla Twoich cennych przedmiotów i dokumentów. 

Jeżeli zastanawiasz się, jak sfinansować wynajem skrytki bankowej lub inne nagłe wydatki, z pomocą może przyjść pozabankowa karta kredytowa. Nasza wirtualna karta kredytowa jest produktem, za który płacisz jedynie prowizję od wykorzystanego limitu. Jeżeli nie korzystasz z limitu, karta jest całkowicie bezpłatna, nie ma żadnych dodatkowych opłat, wypłaty z bankomatów i transfery pieniężne są BEZPŁATNE.

Standardowe koszty przedstawiają się następująco:

 • 11% prowizji od wykorzystanego limitu w każdym okresie rozliczeniowym.
 • 0 zł za wydanie i obsługę karty.
 • 0 zł za aktywację i zastrzeżenie karty.
 • 0 zł za wcześniejsze zakończenie umowy.
 • 0 zł za wypłatę pieniędzy z bankomatu.
 • 0 zł za płatności internetowe (Google Pay, Apple Pay) i przelewy z rachunku karty.
 • Darmowe płatności zbliżeniowe.

Karta kredytowa bez zaświadczeń od Net Credit może być wygodnym rozwiązaniem, gdy potrzebujesz środków na wynajem skrytki bankowej lub inne niespodziewane wydatki.

check-complete ic-delete ic-delete date ic-edit-48px ic-error ic-chevron-left-double ic-chevron-left moneza-logo-sme ic-chevron-right-double ic-chevron-right upload ic-visibility-48px ic-visibility-off-48px halvo menu toggler icon halvo cross icon