Ile kosztuje przyciemnianie szyb samochodowych 2024?

26.06.2024
Nowy Klient
Klient, który nigdy nie zawarł z Fincard Umowy o Wirtualną Kartę Kredytową
Klient Powracający
Klient, który zawarł już uprzednio z Fincard Umowę o Wirtualną Kartę Kredytową

Jaka kwota

1000
3000
Minimalna kwota do zapłaty
Stanowi 3% Limitu Kredytowego wykorzystanego na dzień poprzedzający wygenerowanie Zestawienia Operacji za pierwszy Okres rozliczeniowy obliczoną przy założeniu, że Klient wykorzysta w tym okresie cały udzielony Limit Kredytowy i nie dojdzie do przekroczenia Limitu Kredytowego.
Stanowi sumę 3% Limitu Kredytowego wykorzystanego na dzień poprzedzający wygenerowanie Zestawienia Operacji oraz Prowizji za pierwszy Okres rozliczeniowy obliczoną przy założeniu, że Klient wykorzysta w tym okresie cały udzielony Limit Kredytowy i nie dojdzie do przekroczenia Limitu Kredytowego.
Weź
Pierwszy okres rozliczeniowy do roku. Opcje spłaty: Spłata w całości -lub Minimalna Kwota do Zapłaty (tylko kapitał) - , Minimalna Kwota do zapłaty
RRSO:
%
Oznacza rzeczywistą roczną stopę oprocentowania obliczoną przy założeniu, iż Klient przez cały okres trwania umowy (360 dni) będzie korzystał z udostępnionego mu limitu kredytowego w całości.
Oznacza rzeczywistą roczną stopę oprocentowania obliczoną przy założeniu, iż Klient przez cały okres trwania umowy (360 dni) będzie korzystał z udostępnionego mu limitu kredytowego w całości.

Przyciemnianie szyb samochodowych to popularny zabieg, który nie tylko poprawia wygląd auta, ale także zwiększa komfort jazdy, chroni przed promieniowaniem UV i zapewnia większą prywatność. Jeśli zastanawiasz się, ile kosztuje przyciemnianie szyb w 2024 roku, jakie są dostępne metody i co na ten temat mówią przepisy, ten artykuł jest dla Ciebie.

Jakie są metody przyciemniania szyb?

Przyciemnianie szyb samochodowych można wykonać na kilka różnych sposobów, z których każdy ma swoje zalety i wady.

 • Folia przyciemniająca: Jest to najpopularniejsza metoda, która polega na naklejeniu specjalnej folii na wewnętrzną stronę szyby. Folie przyciemniające są dostępne w różnych stopniach przyciemnienia oraz kolorach. Jest to stosunkowo niedroga opcja, którą można łatwo usunąć, jeśli zajdzie taka potrzeba.
 • Przyciemnianie fabryczne: Niektóre samochody są wyposażone w przyciemniane szyby już na etapie produkcji. Przyciemnienie to jest trwałe i charakteryzuje się wysoką jakością, ale może być kosztowne, jeśli zamówimy je jako dodatkową opcję przy zakupie nowego auta.
 • Natryskowe przyciemnianie: Metoda ta polega na nanoszeniu na szybę specjalnego sprayu lub lakieru przyciemniającego. Jest to trwałe rozwiązanie, ale wymaga dużej precyzji i doświadczenia, aby uzyskać równomierne pokrycie. Jest mniej popularna ze względu na trudność aplikacji i ewentualne problemy z równomiernością.
 • Wkładki przyciemniające: Są to specjalne wkładki wykonane z przyciemnianego materiału, które umieszcza się między szybą a jej ramą. Metoda ta jest mniej popularna, ale pozwala na łatwe zdjęcie przyciemnień, jeśli zachodzi taka potrzeba.

Każda z tych metod ma swoje unikalne cechy, a wybór odpowiedniej zależy od indywidualnych preferencji i budżetu.

Ile kosztuje przyciemnianie szyb samochodowych?

Koszt przyciemniania szyb samochodowych w 2024 roku zależy od wybranej metody, rodzaju folii oraz liczby szyb, które chcemy przyciemnić.

 • Folia przyciemniająca: Cena przyciemniania szyb folią wynosi od 400 do 1000 zł za komplet szyb w standardowym samochodzie osobowym. Koszt może wzrosnąć w przypadku bardziej zaawansowanych folii, które oferują dodatkową ochronę przed promieniowaniem UV i ciepłem.
 • Przyciemnianie fabryczne: Opcja ta jest zazwyczaj droższa i może kosztować od 1500 do 4500 zł, w zależności od marki i modelu samochodu oraz stopnia przyciemnienia szyb.
 • Natryskowe przyciemnianie: Koszt tej metody waha się od 500 do 1500 zł, zależnie od jakości używanego produktu i doświadczenia osoby wykonującej zabieg.
 • Wkładki przyciemniające: Cena wkładek wynosi od 200 do 600 zł, ale mogą one być mniej trwałe i bardziej podatne na uszkodzenia.
Share
Aplikuj już dziś!

Zaufało nam już ponad pół miliona Polaków. Teraz kolej na Ciebie!

Od czego zależy cena przyciemniania szyb?

Cena przyciemniania szyb zależy od kilku kluczowych czynników, które mogą wpływać na ostateczny koszt usługi. Zrozumienie tych czynników pomoże Ci lepiej zaplanować budżet i dokonać świadomego wyboru.

 • Rodzaj metody: Folia przyciemniająca jest zazwyczaj tańsza niż przyciemnianie fabryczne czy natryskowe.
 • Jakość materiałów: Wyższej jakości folie i lakiery są droższe, ale oferują lepszą ochronę i trwałość.
 • Liczba szyb: Koszt przyciemniania wzrasta wraz z liczbą szyb, które mają być przyciemnione.
 • Marka i model samochodu: Niektóre samochody mogą wymagać bardziej skomplikowanego procesu instalacji, co zwiększa koszt.
 • Lokalizacja: Ceny mogą się różnić w zależności od regionu kraju i dostępności specjalistycznych usług.

Co mówią przepisy o przyciemnianiu szyb samochodowych?

Przyciemnianie szyb samochodowych jest regulowane przepisami prawa, które określają, jakie szyby można przyciemniać i w jakim stopniu. W Polsce przepisy te są dość restrykcyjne, zwłaszcza w odniesieniu do szyb przednich.

 • Szyby przednie: Przednia szyba oraz przednie boczne szyby muszą przepuszczać minimum 70% światła. Z tego powodu przyciemnianie tych szyb jest ograniczone.
 • Szyby tylne: Przepisy są bardziej liberalne w przypadku szyb tylnych i bocznych tylnych. Można je przyciemniać dowolnie, pod warunkiem, że pojazd posiada dwa boczne lusterka.

Nieprzestrzeganie tych przepisów może skutkować mandatem, a także problemami podczas przeglądu technicznego pojazdu.

Przyciemnianie szyb samochodowych może znacznie poprawić komfort jazdy i estetykę auta. Jeżeli jednak obawiasz się kosztów związanych z tym zabiegiem, warto rozważyć wsparcie finansowe. 

Pozabankowa karta kredytowa Net Credit to wygodne rozwiązanie na sfinansowanie takich wydatków. Nasza wirtualna karta kredytowa jest bezpłatna, jeśli nie korzystasz z limitu, a wszelkie transakcje są obciążone jedynie prowizją od wykorzystanego limitu. Skorzystaj z możliwości, jakie daje Net Credit, i ciesz się przyciemnionymi szybami bez obaw o budżet.

check-complete ic-delete ic-delete date ic-edit-48px ic-error ic-chevron-left-double ic-chevron-left moneza-logo-sme ic-chevron-right-double ic-chevron-right upload ic-visibility-48px ic-visibility-off-48px halvo menu toggler icon halvo cross icon