Ile kosztuje położenie paneli podłogowych 2024?

26.06.2024
Nowy Klient
Klient, który nigdy nie zawarł z Fincard Umowy o Wirtualną Kartę Kredytową
Klient Powracający
Klient, który zawarł już uprzednio z Fincard Umowę o Wirtualną Kartę Kredytową

Jaka kwota

1000
3000
Minimalna kwota do zapłaty
Stanowi 3% Limitu Kredytowego wykorzystanego na dzień poprzedzający wygenerowanie Zestawienia Operacji za pierwszy Okres rozliczeniowy obliczoną przy założeniu, że Klient wykorzysta w tym okresie cały udzielony Limit Kredytowy i nie dojdzie do przekroczenia Limitu Kredytowego.
Stanowi sumę 3% Limitu Kredytowego wykorzystanego na dzień poprzedzający wygenerowanie Zestawienia Operacji oraz Prowizji za pierwszy Okres rozliczeniowy obliczoną przy założeniu, że Klient wykorzysta w tym okresie cały udzielony Limit Kredytowy i nie dojdzie do przekroczenia Limitu Kredytowego.
Weź
Pierwszy okres rozliczeniowy do roku. Opcje spłaty: Spłata w całości -lub Minimalna Kwota do Zapłaty (tylko kapitał) - , Minimalna Kwota do zapłaty
RRSO:
%
Oznacza rzeczywistą roczną stopę oprocentowania obliczoną przy założeniu, iż Klient przez cały okres trwania umowy (360 dni) będzie korzystał z udostępnionego mu limitu kredytowego w całości.
Oznacza rzeczywistą roczną stopę oprocentowania obliczoną przy założeniu, iż Klient przez cały okres trwania umowy (360 dni) będzie korzystał z udostępnionego mu limitu kredytowego w całości.

Panele podłogowe to popularny wybór dla wielu właścicieli domów i mieszkań ze względu na swoją estetykę, trwałość i relatywnie łatwy montaż. Jeżeli zastanawiasz się nad wymianą podłogi w swoim domu, warto zapoznać się z kosztami, które mogą się wiązać z taką inwestycją. W tym artykule przedstawiamy szczegółowy przewodnik po kosztach związanych z zakupem i montażem paneli podłogowych w 2024 roku.

Ile kosztują panele podłogowe (materiał)?

Koszt paneli podłogowych zależy od kilku czynników, takich jak materiał, grubość, klasa ścieralności oraz marka. Na rynku dostępne są panele laminowane, winylowe i drewniane, z których każdy rodzaj ma swoje unikalne cechy i cenę.

Panele laminowane to najpopularniejsza opcja ze względu na przystępną cenę i dużą różnorodność wzorów. Cena za m² paneli laminowanych waha się od 40 zł do 120 zł.  Panele winylowe, charakteryzujące się większą odpornością na wilgoć i uszkodzenia, kosztują od 70 zł do 150 zł za m². Panele drewniane, najdroższe z dostępnych opcji, mogą kosztować od 150 zł do 300 zł za m², w zależności od rodzaju drewna i wykończenia.

Dodatkowo, warto wziąć pod uwagę koszt podkładu, który może wynosić od 10 zł do 30 zł za m², w zależności od wybranego materiału i jego właściwości (np. izolacja akustyczna, termoizolacja).

Ile kosztuje montaż paneli podłogowych 2024?

Koszt montażu paneli podłogowych może się różnić w zależności od lokalizacji, doświadczenia ekipy montażowej oraz specyfiki pomieszczenia. Poniżej przedstawiamy orientacyjne ceny montażu paneli podłogowych w dużych miastach Polski.

 

Miasto Cena montażu za m² (zł)
Warszawa 30 – 60
Kraków 28 – 55
Wrocław 25 – 50
Poznań 27 – 52
Gdańsk 29 – 58

Warto zaznaczyć, że ceny te obejmują jedynie koszt robocizny. Dodatkowe usługi, takie jak przygotowanie podłoża, montaż listew przypodłogowych czy dodatkowe zabezpieczenia, mogą podnieść całkowity koszt inwestycji.

Share
Aplikuj już dziś!

Zaufało nam już ponad pół miliona Polaków. Teraz kolej na Ciebie!

Ile kosztuje demontaż starej podłogi?

Przed położeniem nowych paneli podłogowych często konieczne jest usunięcie starej podłogi, co wiąże się z dodatkowymi kosztami. Cena demontażu starej podłogi zależy od rodzaju materiału, który należy usunąć. 

Demontaż starych paneli podłogowych jest relatywnie prosty i kosztuje od 10 zł do 20 zł za m². Usunięcie wykładziny dywanowej może być nieco bardziej czasochłonne, a koszt tej usługi wynosi od 15 zł do 30 zł za m². Najdroższy jest demontaż płytek ceramicznych, który może kosztować od 30 zł do 50 zł za m², ze względu na konieczność skuwania oraz usunięcia resztek kleju.

Przy większych powierzchniach niektóre firmy oferują rabaty lub możliwość negocjacji cen. Warto również uwzględnić koszt wywozu i utylizacji starych materiałów, który może wynosić dodatkowe 200-500 zł w zależności od ilości odpadów.

Kiedy warto zdecydować się na wymianę podłogi?

Wymiana podłogi to istotna decyzja, która wpływa na wygląd i funkcjonalność pomieszczenia. Istnieje kilka sytuacji, w których warto rozważyć wymianę podłogi:

  • Zniszczenie obecnej podłogi: Kiedy obecna podłoga jest zniszczona, ma widoczne uszkodzenia mechaniczne, ślady zużycia czy zarysowania, wymiana może być konieczna.
  • Remont generalny: W trakcie większych remontów, kiedy zmieniasz układ pomieszczeń, odświeżasz ściany czy instalacje, warto również zainwestować w nową podłogę.
  • Podwyższenie standardu mieszkania: Nowoczesne panele podłogowe mogą znacznie podnieść wartość nieruchomości oraz poprawić komfort i estetykę wnętrza.
  • Poprawa izolacji: Jeśli chcesz poprawić izolację akustyczną lub termiczną swojego mieszkania, wymiana podłogi na panele o lepszych właściwościach izolacyjnych może być dobrą decyzją.
  • Zmiana stylu wnętrza: Nowa podłoga może diametralnie zmienić charakter wnętrza, nadając mu nowoczesny, klasyczny lub rustykalny wygląd, w zależności od wybranego wzoru paneli.

Wymiana podłogi to inwestycja, która przynosi wiele korzyści, zarówno pod względem estetycznym, jak i funkcjonalnym. Dzięki naszemu przewodnikowi dowiedziałeś się, ile może kosztować ten proces w 2024 roku. Pamiętaj, że każda inwestycja powinna być dokładnie przemyślana i dostosowana do Twoich potrzeb oraz możliwości finansowych.

Jeżeli zastanawiasz się skąd wziąć gotówkę na niespodziewane wydatki, z pomocą przyjdzie Net Credit. Pozabankowa karta kredytowa z limitem do 10 000 złotych może być idealnym rozwiązaniem na sfinansowanie wymiany podłogi.

check-complete ic-delete ic-delete date ic-edit-48px ic-error ic-chevron-left-double ic-chevron-left moneza-logo-sme ic-chevron-right-double ic-chevron-right upload ic-visibility-48px ic-visibility-off-48px halvo menu toggler icon halvo cross icon