Ile kosztuje garderoba i szafa na wymiar 2024?

26.06.2024
Nowy Klient
Klient, który nigdy nie zawarł z Fincard Umowy o Wirtualną Kartę Kredytową
Klient Powracający
Klient, który zawarł już uprzednio z Fincard Umowę o Wirtualną Kartę Kredytową

Jaka kwota

1000
3000
Minimalna kwota do zapłaty
Stanowi 3% Limitu Kredytowego wykorzystanego na dzień poprzedzający wygenerowanie Zestawienia Operacji za pierwszy Okres rozliczeniowy obliczoną przy założeniu, że Klient wykorzysta w tym okresie cały udzielony Limit Kredytowy i nie dojdzie do przekroczenia Limitu Kredytowego.
Stanowi sumę 3% Limitu Kredytowego wykorzystanego na dzień poprzedzający wygenerowanie Zestawienia Operacji oraz Prowizji za pierwszy Okres rozliczeniowy obliczoną przy założeniu, że Klient wykorzysta w tym okresie cały udzielony Limit Kredytowy i nie dojdzie do przekroczenia Limitu Kredytowego.
Weź
Pierwszy okres rozliczeniowy do roku. Opcje spłaty: Spłata w całości -lub Minimalna Kwota do Zapłaty (tylko kapitał) - , Minimalna Kwota do zapłaty
RRSO:
%
Oznacza rzeczywistą roczną stopę oprocentowania obliczoną przy założeniu, iż Klient przez cały okres trwania umowy (360 dni) będzie korzystał z udostępnionego mu limitu kredytowego w całości.
Oznacza rzeczywistą roczną stopę oprocentowania obliczoną przy założeniu, iż Klient przez cały okres trwania umowy (360 dni) będzie korzystał z udostępnionego mu limitu kredytowego w całości.

Inwestycja w szafę lub garderobę na wymiar to świetny sposób na maksymalne wykorzystanie przestrzeni w domu i dostosowanie jej do indywidualnych potrzeb. Tego rodzaju rozwiązanie pozwala na stworzenie idealnie dopasowanego miejsca do przechowywania, które jest zarówno funkcjonalne, jak i estetyczne. Ile jednak kosztuje szafa lub garderoba na wymiar w 2024 roku? Odpowiedzi znajdziesz w naszym artykule.

Jaki jest średni koszt szafy na wymiar 2024?

Średni koszt szafy na wymiar w 2024 roku może się znacznie różnić w zależności od wielu czynników, takich jak rozmiar, materiał, wykończenie oraz dodatkowe funkcje. Standardowa szafa na wymiar o wymiarach 2 metry szerokości, 2,5 metra wysokości i 60 cm głębokości, wykonana z płyty laminowanej, może kosztować od 2000 do 4000 zł. Szafy wykonane z drewna litego lub z dodatkowymi funkcjami, takimi jak oświetlenie LED, systemy cichego domykania drzwi czy specjalne półki na buty, mogą być znacznie droższe. Cena takich szaf może sięgać od 5000 do nawet 10000 zł.

Koszty mogą również wzrosnąć, jeśli zamówienie obejmuje nietypowe rozwiązania, takie jak szafy narożne, przesuwne drzwi ze szkła lub z lustrami, czy specjalne elementy dekoracyjne. Warto również pamiętać, że ceny mogą się różnić w zależności od regionu Polski oraz od wybranego stolarza lub firmy wykonawczej.

Ile kosztuje zrobienie garderoby na wymiar u stolarza?

Koszt wykonania garderoby na wymiar u stolarza zależy od wielu czynników, takich jak rozmiar garderoby, wybrane materiały i dodatkowe wyposażenie. Przygotowaliśmy przykładowy kosztorys dla garderoby o powierzchni 10 m², wyposażonej w półki, wieszaki, szuflady oraz oświetlenie LED.

Przykładowy kosztorys garderoby na wymiar

Element garderoby Cena jednostkowa (zł) Ilość Koszt całkowity (zł)
Półki drewniane 200 10 2000
Wieszak na ubrania 150 5 750
Szuflady 300 6 1800
Oświetlenie LED 500 1 500
Drzwi przesuwne z lustrem 1000 2 2000
Montaż 2000 1 2000
Suma 9050

W powyższym przykładzie całkowity koszt wykonania garderoby na wymiar wynosi 9050 zł. Rzeczywista cena może się różnić w zależności od indywidualnych preferencji i wyboru materiałów.

Share
Aplikuj już dziś!

Zaufało nam już ponad pół miliona Polaków. Teraz kolej na Ciebie!

Co wpływa na koszt szafy lub garderoby na wymiar?

Miesięczne wydatki na jedzenie zależą od wielu czynników, które mogą wpływać na ostateczny koszt wyżywienia. Oto najważniejsze z nich:

 • Materiał: Wybór materiału ma ogromny wpływ na cenę. Płyty laminowane są tańsze niż drewno lite czy MDF lakierowany.
 • Rozmiar: Większe szafy i garderoby będą oczywiście droższe ze względu na większą ilość potrzebnych materiałów.
 • Wykończenie: Wysokiej jakości wykończenia, takie jak lakierowanie, fornirowanie czy zdobienia, podnoszą koszt.
 • Funkcjonalność: Dodatkowe funkcje, takie jak systemy cichego domykania, oświetlenie LED czy specjalne uchwyty, zwiększają cenę.
 • Kompleksowość projektu: Skomplikowane projekty, takie jak szafy narożne czy zabudowy pod skosy, są droższe ze względu na większą pracochłonność.
 • Region i wykonawca: Ceny mogą się różnić w zależności od lokalizacji oraz wybranego stolarza czy firmy wykonawczej.

Czy warto zdecydować się na garderobę na wymiar?

Decyzja o inwestycji w garderobę na wymiar ma wiele zalet. Przede wszystkim, takie rozwiązanie pozwala na maksymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni, co jest szczególnie istotne w mniejszych mieszkaniach. Garderoba na wymiar może być idealnie dopasowana do indywidualnych potrzeb, co sprawia, że jest niezwykle funkcjonalna. Dodatkowo, możliwość wyboru materiałów i wykończeń pozwala na stworzenie unikalnego i estetycznego wnętrza.

Garderoba na wymiar to także inwestycja, która może zwiększyć wartość nieruchomości. Potencjalni nabywcy często doceniają takie rozwiązania, co może przełożyć się na wyższą cenę sprzedaży mieszkania. Pomimo wyższych kosztów początkowych, korzyści długoterminowe są znaczące.

Jeżeli zastanawiasz się nad sfinansowaniem nowej szafy lub garderoby, z pomocą może przyjść pozabankowa karta kredytowa. Nasza wirtualna karta kredytowa jest produktem, za który płacisz jedynie prowizję od wykorzystanego limitu. Jeżeli nie korzystasz z limitu, karta jest całkowicie bezpłatna, nie ma żadnych dodatkowych opłat, wypłaty z bankomatów i transfery pieniężne są BEZPŁATNE.

Standardowe koszty przedstawiają się następująco:

 • 11% prowizji od wykorzystanego limitu w każdym okresie rozliczeniowym.
 • 0 zł za wydanie i obsługę karty.
 • 0 zł za aktywację i zastrzeżenie karty.
 • 0 zł za wcześniejsze zakończenie umowy.
 • 0 zł za wypłatę pieniędzy z bankomatu.
 • 0 zł za płatności internetowe (Google Pay, Apple Pay) i przelewy z rachunku karty.
 • Darmowe płatności zbliżeniowe.

Decyzja o inwestycji w garderobę lub szafę na wymiar to krok w stronę wygody, funkcjonalności i estetyki Twojego domu. Dzięki naszym wskazówkom i przykładom kosztorysów, łatwiej będzie Ci zaplanować budżet na to przedsięwzięcie.

 

check-complete ic-delete ic-delete date ic-edit-48px ic-error ic-chevron-left-double ic-chevron-left moneza-logo-sme ic-chevron-right-double ic-chevron-right upload ic-visibility-48px ic-visibility-off-48px halvo menu toggler icon halvo cross icon